Iza Łęcka Iza Łęcka 21.04.2020 10:58
PlayStation Logo
853V

Sony rezygnuje z Brazil Game Show. PS5 nie zostanie pokazane na imprezie

Tegoroczne Brazil Game Show to kolejna impreza, na której nie pojawi się Sony. Brazylijski oddział PlayStation potwierdził, że rezygnuje z wizyty na wydarzeniu. Prawdopodobnie japoński producent nie pokaże w tym roku PS5 na żadnej z branżowych imprez.

Wielu graczy nie przyjęło z entuzjazmem wiadomości Sony, kiedy oficjalnie potwierdzono, że w tym roku japońska korporacja nie pojawi się na E3 2020 i PAX East. Uzasadniając swoją decyzję dotyczącą PAX, gigant branży podkreślił obawy o zdrowie i życie swoich pracowników wynikające z globalnej pandemii. Jak na razie udział również w innych imprezach growych czy technologicznych spotyka się z podobnymi decyzjami.

Sony potwierdziło, że nie pojawi się na Brazil Game Show, które odbędzie się w dniach od 8 do 12 października:

„Po długiej ocenie, Sony Interactive Entertainment zdecydowało się nie uczestniczyć w Brazil Game Show w 2020 roku. Nie możemy się doczekać aż do końca roku będziemy mogli współpracować z naszymi fanami w Brazylii i ogłosić ekscytujące działania.”

Sony może obrać podobną strategię jak Microsoft i zrezygnować z uczestniczenia w publicznych wydarzeniach do końca roku. Teraźniejsza sytuacja na świecie i udział w oficjalnych wystąpieniach może przyczynić się do narażenia życia oraz zdrowia pracowników, fanów czy partnerów, więc ewentualne skupienie się w kolejnych miesiącach na cyfrowych wydarzeniach wydaje się jak najbardziej uzasadnione i rozsądne.

Gracze wyczekujący wiadomości o next-genie japońskiej korporacji nie mogą jednak narzekać na brak informacji. Oficjalny pokaz PS5 może odbyć się już w maju. Ponadto, Sony już wkrótce rozpocznie produkcję PlayStation 5, nie przewidując opóźnień w dostarczeniu konsoli na rynek.

Źródło: https://www.vg247.com/2020/04/21/sony-skipping-brazil-game-show-2020/

Tagi: brazil game show PS5 sony