Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 18.04.2020 13:00
Psychonauts 2 FIG
213V

Wspierający niezależne gry serwis FIG doczekał się nowego właściciela

Wspierający finansowanie gier niezależnych serwis FIG doczekał się nowego właściciela w postaci firmy Republic, zyskując tym samym 500 tysięcy nowych inwestorów!

W przeciągu ostatnich kilku lat na całym świecie rozwinął się szereg portali crowdfundingowych, czyli serwisów gdzie każdy z nas może wspomóc danego producenta, artystę czy jakąś inicjatywę, dosłownie symboliczną kwotą nawet i jednej złotówki.

W opozycji do tego wszystkiego stanął wyjątkowy w swoich założeniach portal FIG.co. W przypadku takiego Kickstartera całość polega w sumie tylko na tym, że dajemy komuś nasze pieniądze, dostajemy za to fanty i na tym tak naprawdę kończy się cała zabawa. Na FIG-u każdy z nas może zostać prawdziwym inwestorem, czyli wpłacić konkretną kwotę na wsparcie danego projektu, a następnie czerpać drobny zysk z ewentualnego sukcesu wydanej już produkcji. Póki co w każdym roku od początku działalności FIG okazywał się być bardzo opłacalny dla inwestorów, którzy zgarnęli około 565% więcej kasy niż jej włożyli.

Teraz portal skupiony wyłącznie na grach wideo został kupiony przez podobny serwis o nazwie Republic, z tą jednak różnicą, że ten skupiał się na wspieraniu start-upów. Dzięki niemu inwestorzy przekazali już 100 mln dolarów młodym przedsiębiorcom, tworząc gigantyczną bazę 500 tysięcy kontaktów. Te pół miliona osób ma teraz szansę odkryć jak korzystne jest inwestowanie w gry wideo, na czym zyskają absolutnie wszyscy - od producentów po nas samych, czyli graczy.

Dzięki FIG-owi na rynku pojawiły/pojawią się takie gry jak:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-04-17-republic-acquires-fig

Tagi: crowdfunding fig Pillars of Eternity 2: Deadfire Psychonauts 2