Phoenix Point

Phoenix Point

7,5
6 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Snapshot Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
03.12.2019
Europa:
03.12.2019
Polska:
03.12.2019
Producent:
Snapshot Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
03.12.2019
Europa:
03.12.2019
Polska:
03.12.2019

Phoenix Point - opis gry

Phoenix Point to taktyczna strategia osadzona w świecie science-fiction. Za grę odpowiada studio Snapshot Games, którego jednym z przedstawicieli jest między innymi Julian Gollop – autor oryginalnego UFO: Enemy Unkown.

Fabuła - Phoenix Point

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja pozycji dzieje się w 2046 roku, jednak istotne wydarzenie dla całej historii odbyło się kilka dekad wcześniej. Naukowcy badając Antarktydę napotkali na tajemniczą próbkę, która okazała się starożytnym wirusem. Po niedługim czasie zaczął on atakować wszystkie formy życia i przejmować kontrolę nad całą planetą. Ludzie zostali szybko zdziesiątkowani, a teraz każdego dnia ukrywają się i walczą o przetrwanie. Studio przygotowując pozycję inspirowało się filmowymi horrorami oraz twórczością H.P. Lovecrafta.

Rozgrywka - Phoenix Point

Deweloperzy nie ukrywają, że podczas kreowania rozgrywki inspirowali się między innymi współczesnymi wersjami serii X-COM. Pojedynki odbywają się w turach, a gracze wcielają się w oddział nazwany Phoenix Point. W trakcie rozgrywki należy dbać o formację, szkolić żołnierzy oraz przejmować kolejne istotne dla przygody miejscówki. 

W trakcie opowieści gracze muszą dodatkowo zajmować się elementem politycznym, który został przez twórców potraktowany z wielką dbałością o najmniejsze detale. Podczas opowieści należy współpracować z innymi frakcjami, które również starają się za wszelką cenę przetrwać.

Zmagania przypominają te z uniwersum X-COM, jednak zostały w znaczący sposób odrestaurowane – studio z większą uwagę dopracowało tereny, które są wielkie i można je niszczyć tworząc tym samym nowe możliwości taktyczne. Interesującym zagadnieniem są również przeciwnicy, którzy żywo reagują na poczynania gracza i uczą się jego stylu.

Wideo - Phoenix Point

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper