Outer Wilds

Outer Wilds

8,3
15 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.0
XSX|S 9.0
PC 8.2
PS4 8.0
XONE 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mobius Digital
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
29.05.2019
Europa:
29.05.2019
Polska:
29.05.2019
Producent:
Mobius Digital
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
29.05.2019
Europa:
29.05.2019
Polska:
29.05.2019

Outer Wilds - opis gry

Outer Wilds to gra action-adventure rozgrywająca się w otwartym świecie wyprodukowana przez Mobius Digital i wydana przez Annapurna Interactive. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach (najpierw Epic Games Store) oraz konsoli Xbox One, a później trafił też na PS4.

Fabuła - Outer Wilds

Outer Wilds opiera się na dość oryginalnych założeń, przypominając pod względem konceptu film “Dzień świstaka”. Gra pozwala nam się wcielić w członka Outer Wilds Expedition. Trafia on na planetę, która ma zostać wkrótce zniszczona przez supernową. Wkrótce, czyli w ciągu 20 minut. Oczywiście w tak krótkim czasie nie da się zorganizować żadnej sensownej ekspedycji ani dowiedzieć prawdy o rozgrywających się wydarzeniach. Zamiast tego nasza postać przeżywa każdy kolejny 20-minutowy cykl stopniowo czyniąc postępy. 

Rozgrywka - Outer Wilds

Rozgrywkę rozpoczynamy na rzeczonej planecie, w pobliżu naszej rakiety. Jak wspomniano, eksplorując tutejszy świat musimy dowiedzieć się następujących rzeczy: jak nasz astronauta znalazł się tam, gdzie się znalazł, dlaczego dochodzi do katastrofy i kim/czym jest rasa Nomai, która stworzyła galaktykę, w której rozgrywa się akcja gry. Nie ma możliwości, byśmy dowiedzieli się tego wszystkiego zbyt szybko, dlatego musimy przeżywać kolejne cykle zniszczenia. Nasz podopieczny oczywiście “zapamiętuje” to, co stało się w przeszłości. Jeśli dla przykładu chcemy skorzystać z rakiety, musimy udać się do pobliskiego obserwatorium, gdzie znajdziemy kody. Podczas kolejnego cyklu nie będzie już potrzeby, aby udawać się do tej samej lokacji w tym samym celu. 

By odkryć wszystkie sekrety, musimy eksplorować całą galaktykę. Dostęp do niektórych miejsc otwiera się jednak tylko w pewnych momentach trwania danego cyklu. Przykład: należy się pospieszyć, by piaski nie pochłonęły podziemnego miasta. Co jednak warto dodać w tym kontekście, tutejsze planety są niewielkie.

Nasz podopieczny ma dwa wskaźniki: zdrowia i tlenu. Regenerują się one po powrocie do rakiety. Jeżeli natomiast astronauta wyzionie ducha, wraca on do punktu startowego, tj. na pierwszą planetę. 

Wideo - Outer Wilds

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper