Iza Łęcka Iza Łęcka 16.04.2020 12:53
Destiny 2 akcja Strażnicy
585V

Destiny 2 z inicjatywą Serce Strażnika. Bungie znowu pomaga

Twórcy marki Destiny na każdym kroku starają się pomagać, informując o udziale w coraz to nowszych inicjatywach charytatywnych. Potwierdzono kolejną akcję Bungie - Serce Strażnika to specjalne wydarzenie, której celem jest wsparcie pracowników służb zdrowia na całym świecie.

Twórcy z Bungie wielokrotnie angażowali się w akcje charytatywne, realnie pomagając i wspierając potrzebujących z całego świata. Już wcześniej deweloperom Destiny 2 udało się uzbierać milion dolarów dla Australii, przedtem angażując się w pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu w 2015 roku, ofiarom huraganu Harvey w 2017 roku i zbierając pieniądze dla Bungie iPads for Kids oraz Children's Miracle na rzecz chorych dzieci w Stanach Zjednoczonych. 

Obecnie studio wystartowało z kolejną zbiórką pieniędzy na pomoc pracownikom służby zdrowia -  w zaledwie 24 godziny udało się uzyskać 350 tysięcy dolarów, a teraz na koncie znajduje się już ponad 460 tysięcy dolarów. Wszystkie fundusze zebrane dzięki inicjatywie Serce Strażnika zostaną przeznaczone na organizację charytatywną Direct Relief, której przedstawiciele zajmują się kupowaniem sprzętu dla medyków na całym świecie.

Gracze zaangażowani w akcję, którzy przeznaczą przynajmniej 20 dolarów otrzymają specjalny emblemat w Destiny 2. Chętni do dołączenia do akcji mogą wchodzić na witrynę Tiltify, dokonywać wpłat, by następnie po upływie tygodnia otrzymać kod do odebrania nagrody na witrynie Bungie. 

Rozmach z jakim Bungie angażuje się do kolejnych zbiórek potrafi zachwycić. Można jedynie przyklasnąć deweloperom, którzy systematycznie angażują się w liczne akcje charytatywne i chętnie wykorzystują swoją popularność do szerzenia wsparcia podczas kryzysowych wydarzeń. Bungie wciąż rozwija Destiny 2, ale zespół nie zapomina o kontynuacji, która najpewniej zadebiutuje już na nowej generacji.

Destiny 2 pomoc emblemat

Źródło: Informacja prasowa: Cenega

Tagi: Activision Blizzard akcja charytatywna Bungie Destiny 2 pomoc