Iza Łęcka Iza Łęcka 20.12.2019 13:48
Destiny 3
736V

Destiny 3 trafi już tylko na PS5 i nowego Xboksa? Do zapowiedzi daleka droga

Bungie oficjalnie pracuje nad Destiny 3, ale ogłoszenie produkcji nie odbędzie się w przeciągu następnych miesięcy. Twórcy mogą już skupić się wyłącznie na next-genowych konsolach, zapewniając tym samym dopracowaną grę na PS5 i Xboksa nowej generacji.

Bungie przeszło w ostatnich latach długą drogę. Studio opuściło Microsoft, dołączyło do Activision, a po perypetiach związanych z marką Destiny, deweloperzy stworzyli niezależny zespół, który otrzymał w swoje posiadanie rozwijane IP.

Teraz Bungie kontynuuje prace nad rozbudową Destiny 2, które systematycznie otrzymuje nową zawartość. Wielkiej tajemnicy nie stanowi jednak, że ekipa skupia się także na Destiny 3 – zgodnie z pierwotnymi planami Activision, strzelanka miała trafić na rynek w tym roku.

Studio jednak nie chce się śpieszyć. David "DeeJ" Dague – menadżer do spraw społeczności – potwierdził, że prace trwają, deweloperzy przygotowują „wiele fajnych rzeczy”, ale szczegóły to odległy temat:

„Rozumiem pytanie, które zadajesz i z pewnością jest ono interesujące. W późniejszym terminie będziemy mieli wiele fajnych rzeczy do przedstawienia w tym temacie [Destiny 3], ale obawiam się, że na ten moment będziesz musiał poczekać trochę dłużej.”

Pojawiają się opinie, według których Bungie przez następne miesiące będzie wciąż rozwijać Destiny 2, a dopiero końcówka 2020 roku stanie się adekwatnym czasem na rozpoczęcie faktycznej kampanii promocyjnej kontynuacji. Jeśli zespół zdecydował się opóźnić premierę, to Destiny 3 może trafić już wyłącznie na PS5 i nowego Xboksa.

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o Destiny 2:

Źródło: https://segmentnext.com/2019/12/19/wait-longer-destiny-3/

Tagi: Activision Bungie destiny Destiny 2 destiny 3