Iza Łęcka Iza Łęcka 23.03.2020 12:31
Destiny 2 Bungie
322V

Bungie zebrało milion dolarów dla Australii. Strażnicy nie zawiedli

Jeszcze przed wybuchem globalnej pandemii głośnym tematem nawet w naszej branży była dramatyczna sytuacja w Australii. Bungie dołączyło do pomocy potrzebującym i przygotowało koszulki „Strażnicy dla Australii” – akcja została zakończona i podsumowano jej wyniki.

Bungie to jedna z gamingowych firm, która zaangażowała się w pomoc Australii dotkniętej klęskami żywiołowymi. Na początku roku twórcy Destiny rozpoczęli zbieranie zamówień na koszulki „Strażnicy dla Australii”, a obecnie przyszedł czas na wielkie podsumowanie. Gracze z całego świata kupili ponad 75 000 koszulek, dzięki którym udało się zebrać 1 milion dolarów amerykańskich (w przybliżeniu 1,6 miliona dolarów australijskich). Pieniądze trafią do Australijczyków, którzy ucierpieli w wyniku pożarów lasów w kraju.

Przygotowane koszulki prezentują się całkiem zachęcająco. Bungie opracowało specjalny motyw z elementami z australijskiej flory i fauny, a także statek Strażnika patrolujący ten krajobraz z góry – specjalna grafika trafiła na koszulkę. Zebrane fundusze zostaną przekazane na rzecz NSW Rural Fire Service oraz Wires.

Christine Edwards, starszy menadżer fundacji Bungie, podsumował wydarzenie następującymi słowami:

„Jesteśmy pod wielkim wrażeniem ogromu wsparcia i ofiarności jaką społeczność Bungie okazała Australii w czasie wyniszczających pożarów lasów. Dzięki fanom Destiny, ochotnicza straż pożarna w Nowej Południowej Walii (New South Wales Rural Fire Service) będzie lepiej wyposażona w przyszłych zmaganiach i będzie mogła lepiej służyć swojej społeczności, gdy zajdzie taka potrzeba. Organizacja WIRES będzie mogła zająć się rehabilitacją chorych, rannych i wysiedlonych zwierząt jednocześnie zajmując się odbudową ich naturalnego środowiska. Z głębi serc dziękujemy za to, że nieustannie udowadniacie nam, jak silna jest razem społeczność Bungie i że sprawiacie, iż świat jest lepszym i bardziej przyjaznym miejscem.”

Bungie już wcześniej angażowało się w akcje charytatywne – deweloperzy pomogli ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu w 2015 roku oraz ofiarom huraganu Harvey w 2017 roku. W 2018 roku deweloperzy przeprowadzili akcję Game2Give, aby wspomóc program fundacji Bungie iPads for Kids oraz Children's Miracle na rzecz chorych dzieci w Stanach Zjednoczonych.

Tak prezentuje się wspomniana koszulka:

Destiny 2 Bungie - Koszulka Australia

Sprawdźcie więcej informacji o Destiny 2 na naszym portalu:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Activision Blizzard Bungie Destiny 2