Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.04.2020 22:00
gamescom 2020
563V

gamescom 2020 nie odbędzie się w standardowej formie. Organizatorzy zapowiadają cyfrowe wydarzenie

Rząd Niemiec zakazał wszystkich imprez masowych do 31 sierpnia 2020 roku, więc organizatorzy gamescomu musieli wydać oświadczenie. Firma odpowiedzialna za wydarzenie postanowiła szybko zareagować i zapowiedziała cyfrową wersję imprezy.

Od 25 do 29 sierpnia w Kolonii miały odbyć się kolejne targi gamescom, jednak globalna pandemia sprawiła, że rząd Niemiec postanowił już teraz zareagować. Kanclerz Angela Merkel ma wkrótce wydłużyć zakaz organizacji wszystkich imprez masowych do 31 sierpnia 2020 roku, ale organizatorzy growej imprezy nie zamierzają czekać.

Na oficjalnym Twitterze gamescomu pojawiło się krótkie oświadczenie, w którym firma podkreśla, że choć nadal nie podano wszystkich szczegółów, to jednak wydarzenie z Kolonii na pewno odbędzie się w wersji cyfrowej.

Wkrótce mamy otrzymać konkretne szczegóły dotyczące gamescomu 2020, ale już teraz możemy spokojnie przyjąć, że producenci i wydawcy będą zmuszeni do zaprezentowania swoich produktów na cyfrowych konferencjach. Identyczną sytuację zobaczymy w przypadku E3 2020.

Według wstępnego harmonogramu w Kolonii miał pojawić się między innymi Microsoft, który mógłby pokazać Xboksa Series X europejskiej publiczności, ale jak wiadomo korporacja już wcześniej zmieniła plany – wszystkie pokazy next-genowego Xboksa odbędą się w formie cyfrowej.

Źródło: Twitter

Tagi: gamescom gamescom 2020 pandemia