Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.04.2020 18:25
Days Gone bohater przy motorze
1846V

Days Gone i Persona 5 na PC? Amazon szykuje graczy na premierę

Days Gone i Persona 5 mogą podzielić losy Horizon: Zero Dawn i w niedalekiej przyszłości stracić status ekskluzywnych gier z PS4. Amazon prawdopodobnie kolejny raz zdradził plany Sony, ponieważ tytuły w nowych wersjach pojawiły się w katalogu sklepu. 

Days Gone zadebiutowało 26 kwietnia 2019 roku i produkcja jest aktualnie dostępna wyłącznie na PS4. Za grę odpowiada SCE Bend Studio, czyli wewnętrzny oddział japońskiej korporacji, ale tytuł przedstawiający historię Deacona St. Johna może podzielić losy Horizon Zero Dawn.

Gra SCE Bend Studio pojawiła się na Amazonie i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ale w szczegółach pojawia się ważna informacja: „Days Gone, Plate-forme: Windows”. Wydawcą ponownie jest Sony, więc najwidoczniej także i w tym wypadku firma chce zadbać o wrzucenie tytułu na rynek.

Nie jest to oficjalna wiadomość, jednak warto na pewno wspomnieć, że identyczną sytuację widzieliśmy w przypadku wspomnianego Horizon Zero Dawn, które na początku również zostało dostrzeżone na Amazonie, a później tytuł został zapowiedziany przez Sony.

Nie mamy pewności, kiedy tak naprawdę lub czy w ogóle Days Gone pojawi się na PC, ale nie będzie to raczej duże zaskoczenie – od miesięcy słyszymy przecieki dotyczące prac nad Days Gone 2 (identycznie jak Horizon Zero Dawn 2), więc Sony może zachęcić graczy do nowych wersji właśnie za pomocą odświeżonych wydań przeznaczonych na komputery osobiste. Można oczywiście przewidywać, że przynajmniej na jakiś czas po premierze, Days Gone 2 i Horizon Zero Dawn 2 będą dostępne wyłącznie na PS5.

Days Gone PC Sony

[Aktualizacja #1]

Amazon informuje także o Personie 5 na PC. Sytuacja nie jest jednak identyczna – w tym wypadku brakuje informacji o Sony jako wydawcy. W sumie nie będzie to niespodzianka, ponieważ pozycja powinna zostać wrzucona na rynek przez Segę.

Persona 5 PC

[Aktualizacja #2]

Sony wydało oświadczenie dotyczące premiery ekskluzywnych gier z PS4 na PC

Źródło: https://www.amazon.fr/Sony-Days-Gone-Edition/dp/B07NC188T6/

Tagi: Days Gone Sony Bend Sony Interactive Entertainment