Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.04.2020 03:01
the last of us 2 joel
13931V

Sony wydało oświadczenie dotyczące premiery ekskluzywnych gier z PS4 na PC

Fani marki PlayStation zmierzyli się dzisiaj z niespodziewanymi ogłoszeniami. Największe hity Sony według Amazonu miały trafić na PC, ale sytuacja okazała się wyłącznie robotą trolla. Hermen Hulst postanowił uspokoić graczy i szef PlayStation Worldwide Studios wydał nawet oświadczenie.

Sony zapowiedziało już premierę Horizon Zero Dawn na PC i prawdopodobnie to właśnie ten tytuł Guerrilla Games będzie miał za zadanie przetrzeć szlaki, by zbadać zainteresowanie ekskluzywnymi grami Sony na komputerach osobistych.

Fani marki PlayStation nie muszą się obawiać, że Sony za kilka dni wrzuci The Last of Us 2, God of War, Uncharted, Gran Turismo Sport czy też Days Gone na PC. Informacje dotyczące nowych gier w katalogu Amazonu postanowił skomentować Hermen Hulst:

„Te oferty nie są prawdziwe. Nie ogłosiliśmy wprowadzenia tych gier na PC. I chcąc uspokoić kilka osób, wydanie jednego tytułu AAA na PC nie musi oznaczać, że każda produkcja trafi na komputery osobiste. Moim zdaniem, Horizon Zero Dawn świetnie pasuje do tego konkretnego przypadku.”

Jak widać szef PlayStation Worldwide Studios postanowił szybko zareagować, ponieważ media z całego świata zaczęły informować o potencjalnych planach Sony i oczywiście najbardziej zaangażowani sympatycy marki PlayStation nie mogli pogodzić się z taką sytuacją.

Hermen Hulst na zakończenie podkreślił, że Sony jest wciąż zaangażowane w swój sprzęt:

„Nie mamy planów dotyczących wydania kolejnych gier na PC i pozostajemy w 100% zaangażowani w dedykowany sprzęt.”

Mała zabawa trolla z wykorzystaniem błędu Amazonu potrafiła pobudzić nawet szefa PlayStation Worldwide Studios.

Źródło: https://www.ign.com/articles/psa-ps4-exclusives-listed-for-pc-on-amazon-are-an-error?sf120888064=1

Tagi: Hermen Hulst pc playstation 4 PlayStation Worldwide Studios ps4 sony