Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 13.04.2020 21:30
dino crisis
4870V

Fani Dino Crisis są wściekli na Capcom i remake Resident Evil 4

Fani Capcomu zastanawiają się, dlaczego Japończycy postawili na remake Resident Evil 4, kiedy to mogli wybrać Dino Crisis lub Resident Evil Code: Veronica.

Informacja odnośnie tworzenia remake'u Resident Evil 4 nie została zbyt ciepło przyjęta przez fanów Capcomu - japońskiego giganta w branży gier. Większość graczy jest zdenerwowana tym, że Japończycy zdecydowali się na odświeżenie gry, która nie potrzebuje tego tak bardzo, jak chociażby kultowy Dino Crisis.

Wszystko to za sprawą tego, że Resident Evil 4 jest dostępny na bieżących platformach - Capcom w przeszłości postarał się o przeniesienie gry na sprzęty ósmej generacji. Według fanów dużo lepszym wyborem (jeśli już musiałaby być to gra z serii RE) byłaby odsłona Code: Veronica, która już parę wiosen ma na karku. Trwają dyskusję także na temat tego, czy Capcom dobrze przemyślał swoje ruchy - łatwo można się domyślić, że remake RE4 nabędzie mniej osób, aniżeli remake Dino Crisis lub REC:V.

Trzeba zgodzić się, że fani Capcomu mają rację - odświeżenie Dino Crisis lub Resident Evil Code: Veronica byłoby lepszym wyborem - taki ruch pozwoliłby zapoznać się z kultowymi produkcjami młodszym graczom i przypomnieć starszym odbiorcom młodzieńcze lata. 

Warto zajrzeć na:

Źródło: gamerant.com

Tagi: capcom Dino Crisis Dino Crisis 2 Dino Crisis 3 Virgin Interactive