Iza Łęcka Iza Łęcka 10.04.2020 07:00
Cyberpunk 2077 Keanu Reeves
3179V

Cyberpunk 2077 jest w „kompletnej formie”. CD Projekt RED mówi o łatce premierowej, dodatkach i problemach

CD Projekt RED jest niezwykle pewny wrześniowej premiery Cyberpunka 2077. Zakończono główne prace nad grą, od teraz poświęcając czas na usuwanie błędów oraz poprawianie niektórych elementów tytułu. Znamy nowe informacje dotyczące jednej z najważniejszych gier 2020 roku.

Światowa pandemia odcisnęła swój wpływ na plany twórców Cyberpunka 2077, którzy od zeszłego miesiąca przygotowują grę w nowych warunkach, pracując z własnych domów. Wrześniowa premiera jest jednak niezagrożona, a CD Projekt RED powinien bez problemów dostarczyć produkcję na rynek we wskazanym terminie.

Cyberpunk 2077 jest w „kompletnej formie”

Nowe szczegóły dotyczące produkcji zostały ujawnione podczas rozmowy z inwestorami. Michał Nowakowski – wiceprezes ds. rozwoju biznesu CD Projektu – podkreślił ważną wiadomość: Cyberpunk 2077 znajduje się w „pełnej formie”. Twórcy zakończyli główne prace nad grą, w kolejnych miesiącach poświęcając się więc wyłącznie usuwaniem niedociągnięć oraz polerowaniem poszczególnych elementów.

Deweloperzy zajmują się teraz opracowaniem między innymi łatki premierowej –  okazuje się bowiem, że choć włodarze studia nie obawiają się opóźnienia premiery za sprawą COVID-19, to zespołowi odpowiedzialnemu za lokalizacje nie udało się nagrać wszystkich dialogów. Twórcy przewidują, że część głosów trafi do graczy właśnie poprzez patch:

„Są pewne trudności z lokalizacją, zwłaszcza z nagraniami niektórych aktorów. Większość wytwórni jest obecnie zamknięta, przynajmniej na razie. Udało nam się jednak przygotować zdecydowaną większość nagrań, jednak zawsze są jakieś ostatnie sesje, ale nie martwimy się o to zbytnio, bo to jest coś, co możemy przygotować jeszcze później i dodać w postaci cyfrowej łatki. (...)”

Michał Nowakowski podkreślił, że nie mamy do czynienia z dużym problemem, ponieważ większość nagrań zostało zrealizowanych, a brakujące mogą trafić do łatki premierowej, którą gracze pobiorą w dniu debiutu Cyberpunka 2077.

Cyberpunk 2077 nie obawia się konkurencji

Podczas spotkania poruszona została również kwestia wrześniowej premiery i związanej z nią rywalizacji z innymi grami o zainteresowanie graczy. CD Projekt RED nie obawia się ewentualnej konkurencji – już teraz blisko polskiej produkcji zadebiutuje Marvel's Avengers. Przełożenie premiery The Last of Us 2 w okolice Cyberpunka 2077 nie jest powodem do obaw, ponieważ Polacy nigdy tak naprawdę nie mogli liczyć na w pełni wolny termin:

„Na pewno nie planujemy przesuwać premiery, bo inna gra zadebiutuje w podobnym terminie. Nigdy nie wystartujecie w czasie, który jest zarezerwowany wyłącznie dla was. Nie ma czegoś takiego. Wrzesień zawsze był okresem rywalizacji i zawsze byliśmy tego świadomi. Jeśli stanie się trochę bardziej konkurencyjny, to w porządku. Wierzymy, że zaprezentujemy tytuł, który będzie dla wielu graczy określany jako must-have.”

W przypadku dodatków CD Projekt RED zamierza przyjąć strategię, którą widzieliśmy również podczas rozwijania Wiedźmina 3. Gra otrzyma „nie mniej DLC niż Wiedźmin 3”, co może sugerować przynajmniej dwa duże rozszerzenia oraz pakiet mniejszej zawartości do pobrania. Informacji dotyczących dodatków powinniśmy się spodziewać jeszcze przed wrześniową premierą. Studio będzie także wsłuchiwać się w opinie dotyczące gry, zamierzając żywo reagować na wiadomości od społeczności, które ulepszą tytuł i dostosują go do graczy.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z CD Projekt RED:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-04-09-cd-projekt-red-says-cyberpunk-2077-in-a-complete-form-unlikely-to-be-delayed-further

Tagi: aktualizacja CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 dodatki patch prace