Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.04.2020 18:07
PS5 Dualsense analogi
3627V

PS5 DualSense w rękach deweloperów. Twórcy chwalą nowoczesne technologie z pada do PlayStation 5

Świat stale reaguje na kontroler do PS5, obok którego nie mogą przejść również deweloperzy. Pierwsi twórcy mówią wprost – Sony zadbało o kapitalny pad i jego funkcje zostaną odpowiednio wykorzystane.

Gracze podczas rozgrywki na PS5 skorzystają z DualSense – kontroler został zaprezentowany przez Sony i choć zbiera mieszane opinie od niektórych fanów, to jednak deweloperzy zachwalają rozwiązania przygotowane przez japońskich inżynierów.

Pad od PS5 chwalony przez deweloperów

Sony prezentując DualSense zapowiedziało szereg nowości, którymi został obładowany pad do PS5. Urządzenie oferuje między innymi haptyczne wibracje oraz adaptacyjne triggery – z tymi elementami zapoznał się już Pete Hines, który nie ukrywa, że nowości zrobiły na nim wrażenie. Przedstawiciel Bethesdy podkreśla, że gry mogą w ciekawy sposób wykorzystać propozycje Sony.

Pete Hines został poproszony o porównanie wrażeń z kontrolerem do PS4, ale opinia jest w zasadzie jednoznaczna: „od razu zapominasz o PS4”:

W sprawie urządzenia wypowiedział się także Robert Krekel z Naughty Dog, który zachwala integrację audio z haptycznymi wibracjami. Dźwiękowiec miał okazję sprawdzać jeden z prototypów i podkreślił, że możliwości są „bardzo ekscytujące”.

Sprawdźcie kolejne informacje o padzie od PS5:

Źródło: Twitter

Tagi: DualSense playstation 5 ps5 sony