Iza Łęcka Iza Łęcka 11.04.2020 01:28
2020-04-11 01:27:00
8452V

DualSense z PS5 będzie identyfikował graczy. Znamy nowe funkcje pada do PlayStation 5

Sony przedstawiło światu DualSense, choć brakuje jeszcze potwierdzenia wszystkich możliwości kontrolera do PS5. W Sieci pojawiły się nowe informacje, które są przedsmakiem ciekawych funkcji – pad do PlayStation 5 może bez problemu określić gracza.

DualSense otrzyma szereg nowoczesnych technologii, które wpłyną na doświadczenie sympatyków konsolowej rozgrywki. Inżynierowie z Sony zadbali między innymi o haptyczne wibracje oraz adaptacyjne triggery – zdaniem producenta elementy pogłębią nasze zanużenie w grach.

DualSense z PS5 otrzyma ciekawe funkcje

Sony wciąż nie potwierdziło wszystkich szczegółów pada do PS5, ale na dzień przed prezentacją w Sieci wylądowały szczegóły nowego patentu, który zapowiada możliwości wbudowanego mikrofonu. Japoński producent zadbał o technologię, która pozwoli na identyfikację gracza, określi źródło dźwięku i zajmie się filtrowaniem szumów – tak by słowa wypowiedziane przez użytkownika były odbierane jako jedyne, a sam przekaz prezentował zadowalającą jakość. W rezultacie nawet jeśli kilku graczy znajdzie się na jednej kanapie, DualSense powinien wyłapać słowa od odpowiedniej osoby. Wspomniana technologia ma swoje zastosowanie również w headsetach, więc nie stanowi niczego nadzwyczajnego, jednak wykorzystanie propozycji w kontrolerze może mieć swój pozytywny wydźwięk w trakcie rozmów ze znajomymi.

Producent potwierdził także, że DualSense otrzyma normalne wejście słuchawkowe, więc bez problemu podłączymy do urządzenia standardowe słuchawki na kablu.

W Sieci pojawiły się także nowinki dotyczące panelu dotykowego – teraz płytka ma zapamiętywać pewne gesty i w większym stopniu zostanie wykorzystana do integracji z interfejsem użytkownika. Możliwe, że gracze otrzymają opcję sterowania „ekranem dotykowym”, choć na pełną prezentację integracji UI z DualSense musimy jeszcze zaczekać.

Sprawdźcie kolejne informacje o padzie od PS5:

Źródło: https://wccftech.com/dualsense-controller-mics-identify-player-filter-noise/

Tagi: DualSense playstation 5 ps5 sony