Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.04.2020 13:29
PS5 i PS4 na porównaniu. Dualsense i DualShock 4 na ciekawym materiale
4602V

PS5 i PS4 na zestawieniu padów. DualSense i DualShock 4 na ciekawym materiale

Sony w końcu zaprezentowało nowoczesny kontroler przygotowany z myślą o PS5. Producent przedstawił bryłę i wspomniał o funkcjach pada. Firma zdecydowała się na odświeżenie wyglądu, które zostało dobrze zaprezentowane na porównaniu – zobaczcie zestawienie DualSense'a i DualShocka 4

Już na początku 2019 roku pojawiły się pierwsze informacje o kontrolerze do PS5. Prawdopodobnie w tamtym czasie redaktor Wired nie trzymał jeszcze w rękach ostatecznej bryły, ale dziennikarz zapowiedział najważniejszą wiadomość – pad nie miał znacząco różnić się od tego z PS4. Później Mark Cerny potwierdził informacje dotyczące urządzenia i zapowiedział odświeżenie wyglądu, które jednak nie zniszczy pierwotnych założeń.

DualSense i DualShock 4 na porównaniu

Teraz już zobaczyliśmy DualSense i raczej nie można tutaj mówić o prostym odpicowaniu kontrolera. Sony zdecydowało się zaakcentować grip, który został dopracowany i podobno jest teraz wygodniejszy – dobrze grubość urządzenia została przedstawiona na poniższym filmie. Materiał pozwala także zaobserwować różnice w triggerach, zmieniony panel dotykowy, nowe umiejscowienie wejścia na kabel do ładowania czy też odświeżone analogi.

Urządzenie otrzymało szereg poprawek, które mają zapewnić większą wygodę, ale i tak najważniejsze zmiany zostały wdrożone wewnątrz sprzętu, ponieważ japoński producent zadbał o między innymi haptyczne wibracje oraz technologię adaptacyjnych triggerów.

Sprawdźcie kolejne informacje o padzie od PS5:

Źródło: YouTube.com

Tagi: DualSense dualshock 4 PS4 ps5