Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.04.2020 11:07
PS5 DualSense
2866V

DualSense z ogromnym zainteresowaniem. Kontroler do PS5 bije rekordy na Twitterze

Nowy kontroler od Sony został już zaprezentowany. To DualSense, który zastępuje linie rozwojową DualShocków.

To już pewne - Sony przedstawiło ostateczny kształt kontrolera do PlayStation 5, czyli DualSense. Bezprzewodowy sprzęt wyróżnia się przede wszystkim haptycznymi wibracjami. Dodatkowo Sony zadbało o adaptacyjne spusty, czyli przyciski L2 i R2. Tym razem przyciski będą stawiać różny opór przy wykonywaniu zaprogramowanych przez deweloperów funkcji (np. większy opór pojawi się przy naciąganiu łuku). Kontroler ma się też wyróżniać pojemnym akumulatorkiem, pozwalającym na długą zabawę bez ładowania.

Rekordowy Tweet Sony

Ogłoszenie związane z ujawnieniem DualSense wywołuje niesamowite emocje w Sieci. Już teraz wpis Sony na Twitterze dotyczący DualSense zebrał 271 tysięcy polubień. Tweet został też udostępniony dalej prawie 80 tysięcy razy.

To rekordowe wyniki w kategorii gier. Wpis Sony dotyczący DualSense już przebił poprzednie hity gamingowe na Twitterze, czyli ogłoszenie wydarzenia Black Hole w Fortnite (235 tysięcy polubień) i informację Sony dotyczącą premiery PS5 pod koniec 2020 roku (213 tysięcy polubień). To pokazuje, jak ogromne jest zainteresowanie graczy next-genowymi konsolami i przede wszystkim PlayStation 5.

Sony już wcześniej zapowiadało, że PS5 trafi na rynek pod koniec 2020 roku. Miejmy nadzieję, że tak się rzeczywiście stanie i problemy związane z pandemią koronawirusa nie pokrzyżują planów firmy.

Warto również sprawdzić:

Tagi: DualSense dualshock playstation 5 ps5 sony