Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.04.2020 18:37
CERO Computer Entertainment Rating Organization
637V

CERO zawiesza działalność. Decyzja Japończyków może opóźnić premiery wielu gier AAA

Premiery największych gier AAA mogą zostać opóźnione przez sytuację w Japonii. Rząd ogłosił stan wyjątkowy, więc CERO nie może oceniać nowych tytułów i przyznawać im klasyfikacji. Jeśli wydawcy liczą na globalną premierę, to będą zmuszeni zaczekać na informacje z Kraju Kwitnącej Wiśni.

CERO (Computer Entertainment Rating Organization) to organizacja zajmująca się ocenianiem gier i oprogramowania w Japonii. To właśnie przedstawiciele CERO otrzymują produkcje przed wydaniem i od 2002 roku określają – co znajduje się w tytule i kto może zapoznać się z przygotowanymi historiami. Wszystkie gry, które mają zadebiutować w Japonii muszą przejść przez ręce recenzentów, ale CERO zawiesiło działalność.

Rząd Japonii ogłosił dzisiaj stan wyjątkowy spowodowany pandemią COVID-19, a gubernator Tokio poprosiła o nie wychodzenie z domów, więc CERO nie będzie oceniać nowych tytułów. Organizacja przynajmniej do 6 maja zawiesiła swoją działalność.

CERO tłumaczy, że wszystkie gry są recenzowane w biurze, ponieważ recenzenci nie otrzymują kopii do swoich domów, więc przynajmniej aktualnie wszystkie prace zostają wstrzymane.

Jest to bardzo problematyczna sytuacja dla wydawców, ponieważ CERO podjęło decyzję bez zapowiedzi – co jest w sumie zrozumiałe, ponieważ rząd reaguje na fatalną sytuację związaną z koronawirusem.

Zawieszenie pracy przez CERO może mieć fatalny wpływ na wszystkie duże gry, które mają zadebiutować w drugiej połowie roku. Jeśli wydawcy będą naciskać na globalne premiery i nie będą chcieli pominąć Japończyków, to możemy być świadkami kolejnych opóźnień.

Sprawdźcie także kolejne informacje dotyczące COVID-19:

Źródło: https://twinfinite.net/2020/04/cero-closing-covid-19/

Tagi: cero Computer Entertainment Rating Organization covid-19 koronawirus