Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.04.2020 12:21
EA koronawirus
396V

EA wspiera walkę z koronawirusem. Miliony dolarów na szczytny cel

Sporo dużych korporacji z branży gier już zadeklarowało, że wpłaci konkretne pieniądze na cel walki z koronawirusem (m.in. CD Projekt , Rockstar Games i Sony). Do takich firm dołącza właśnie EA.

Electronic Arts obiecuje, że przeznaczy ok. 2 miliony dolarów na cel walki z koronawirusem (COVID-19) na całym świecie. 

Oprócz własnych środków, które zostaną przeznaczone na walkę z koronawirusem, do 30 czerwca EA będzie prowadzić zbiórkę również wśród swoich pracowników w ramach programu YourCause. W ramach zbiórki sami pracownicy będą mogli wskazać, jakie lokalne organizacje pożytku publicznego zostaną wsparte.

EA wspiera również ligi esportowe (skupione na rozgrywkach w FIFA, Madden i Apex Legends), urządzając poprzez Sieć rozgrywki charytatywne. Na ten cel wydawca przeznaczył już 250 tys. dolarów.

"Nigdy nie było ważniejszego momentu dla nas, by użyczyć naszej siły lokalnym społecznościom. Dziękuję wszystkim, którzy już wsparli lokalne organizacje - wasze ideały są źródłem inspiracji" - głosi komunikat prezesa firmy, Andrew Wilsona, wysłany do pracowników.

Warto również sprawdzić:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-04-07-electronic-arts-pledges-up-to-usd2m-in-match-funded-support-for-coronavirus-relief

Tagi: ea koronawirus