Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.04.2020 15:00
Rainbow Six Siege Polish Masters logo
759V

Rainbow Six Polish Masters zapowiedziane. Polacy zawalczą w wielkim turnieju Rainbow Six Siege

Ubisoft Polska właśnie zapowiedział Rainbow Six Polish Masters. Jest to wielki turniej na platformie Rainbow Six Siege, dzięki któremu najlepsi gracze z naszego kraju zawalczą o duże nagrody w sieciowym tytule francuskiej korporacji. Poznajcie szczegóły dotyczące wydarzenia.

Ubisoft nie rezygnuje ze wsparcia Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, więc Ubisoft Polska potwierdził właśnie Rainbow Six Polish Masters – jest to nowy turniej, dzięki któremu gracze zawalczą o pulę nagród w wysokości 60 000 złotych. Warto podkreślić, że Ubisoft prezentuje wydarzenie jako bezpośrednią kontynuację turniejów z serii Masters League organizowanych w naszym kraju na przestrzeni 2018 i 2019 roku.

Rainbow Six Polish Masters to nie tylko nowe logo (zaprezentowane powyżej), ale również szereg zmian w samej strukturze rozgrywek. Zawodnicy ponownie rozpoczną od kwalifikacji (na przełomie kwietnia i maja), jednak następnie ruszy 14-tygodniowa faza ligowa, w której raz w tygodniu zmierzy się 8 najlepszych zespołów, rozgrywających punktowane mecze BO1. Na zakończenie zobaczymy wielki finał, ale jego szczegóły poznamy dopiero w kolejnych miesiącach.

Teraz Ubisoft potwierdził pierwsze zmiany, a już wkrótce ruszy rejestracja drużyn na nowej stronie ligowej. Kamil Ściana, Brand Manager CEE tytułu, zapowiedział turniej następującymi słowami:

„Już na Six Invitational 2020 ogłosiliśmy, że programy narodowe zyskają na znaczeniu i będą zasilały program globalny, a Polish Masters jest pierwszym krokiem w tym kierunku. Niemal 3-krotnie dłuższy cykl rozgrywek niż pojedynczy sezon Masters League, 3-krotnie większa pula nagród i system ligowy, który odpowiada na oczekiwania naszej rosnącej społeczności to tylko część nowości, które wprowadzamy. Czeka nas blisko 100 godzin Siege’a w najlepszym wydaniu, podczas których widzowie będą mogli śledzić zmagania swoich ulubionych drużyn w drodze po Mistrzostwo.”

Ubisoft Polska już teraz opublikował konkretne informacje dotyczące zmian w regulaminie – tak by gracze mogli odpowiednio przygotować się do rozgrywek:

  • W turnieju udział będą mogły wziąć tylko osoby pełnoletnie
  • W trakcie sezonu e-sportowego, organizacja będzie mogła wziąć udział tylko w jednych rozgrywkach narodowych
  • Organizacja będzie mogła zakontraktować do ośmiu zawodników, z czego dwóch nie musi posiadać polskiego obywatelstwa (nadal muszą być obywatelami EU)
  • W trakcie sezonu dozwolone będą transfery zawodników, zgodne wyłącznie z oknami transferowymi rozgrywek Rainbow Six Pro League
  • Organizator zastrzega możliwość zaproszenia wybranych organizacji bezpośrednio do fazy ligowej

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: Informacja prasowa Ubisoft Polska

Tagi: Tom Clancy's Rainbow Six: Siege Ubisoft Ubisoft Montreal