Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.04.2020 19:35
Hideo Kojima Horror
2264V

Hideo Kojima chce stworzyć „rewolucyjny” horror, po którym gracze narobią w spodnie

Hideo Kojima wciąż planuje stworzenie horroru. Twórca chce zrealizować przygotowany plan, który jednak nie będzie korzystać z koncepcji wypracowanej przy PT. Japończyk ma nowe pomysły i jest przekonany o sile swojej potencjalnej produkcji.

Hideo Kojima odbierze dzisiaj stypendium od Brytyjskiej Akademii Filmowej i właśnie z powodu uroczystości zorganizowanej przez BAFTA, Japończyk udzielił krótkiego wywiadu, w którym wspomniał o swoim planie.

Twórca Death Stranding nie rezygnuje z pomysłu stworzenia horroru – Kojima wspomniał, że posiada pomysły na produkcję. Dewelopera łatwo przestraszyć i właśnie z tego powodu szef Kojima Productions jest przekonany, że mógłby stworzyć dobry horror.

„Boję się takich rzeczy jak ciemność i wyobrażam sobie widma duchów w ciemności. Tak jak Hitchcock czy Spielberg.”

Kojima podczas dyskusji wspomniał także o samym PT – jego zdaniem tytuł został doceniony, ponieważ był w wielu miejscach zaskakujący. Twórca podkreślił, że „ludzki strach ostatecznie wynika z nieznanego”, więc reakcja w tym wypadku była łatwa do przewidzenia.

„P.T. był tajemniczą grą, stworzoną przez tajemnicze studio, bez uprzedniego ogłoszenia i informacji, więc używał zakazanych technik, by zwiększyć strach. Była to rzecz jednorazowa, więc nie możemy ponownie użyć tej metody.”

W przypadku nowej pozycji Hideo Kojima chce wykorzystać „rewolucyjną metodę” do wywołania strachu, która sprawi, że gracze dosłownie narobią w spodnie. Twórca zaznaczył, że „ma już pomysły” na stworzenie gry.

Sprawdźcie kolejne informacje o Hideo Kojimie:

Źródło: https://www.vg247.com/2020/04/02/kojima-doesnt-want-make-pee-pants-crap-horror-game/

Tagi: Hideo Kojima horror Kojima Productions