Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.03.2020 15:02
Kojima Productions
1132V

Kojima Productions zostało zamknięte. Pracownik z pozytywnym wynikiem na koronawirusa

Twórcy z Kojima Productions musieli przerwać prace z powodu pandemii. Jeden z pracowników zachorował, więc cały zespół będzie rozwijać gry zdalnie. Sytuacja może wpłynąć na najbliższą premierę Death Stranding na PC.

Kojima Productions musiało przerwać rozwijanie nowych produkcji, ponieważ całe studio zostało zamknięte. Szefowie potwierdzili dzisiaj, że jeden z pracowników uzyskał pozytywny wynik na COVID-19 – co ciekawe, deweloper był od 20 marca w domu i nie wchodził do biura od 10 dni.

Studio podkreśla, że gdy pracownik znajdował się w biurze, to nie posiadał żadnych objawów, ale zdecydowano się go wysłać do domu. Jest to dość dziwna sytuacja, jednak według oficjalnych informacji – Kojima Productions mogło pozostać otwarte. Mimo wszystko w celu zachowania ostrożności wprowadzono w zespole pracę zdalną.

Jednocześnie zamknięto Kojima Productions, które przejdzie dezynfekcję wszystkich pomieszczeń. Firma nie potwierdza, kiedy deweloperzy wrócą do swoich biurek, ale mogą opracowywać gry z domów. Zespół współpracuje także ściśle z organami odpowiedzialnymi za zdrowie publiczne, by zadbać o zdrowie pracowników.

Jesteście zainteresowani tematem pandemii w ujęciu naszej branży? Zapoznajcie się z nowym tekstem Rogera.

Sprawdźcie kolejne informacje powiązane z pandemią:

Źródło: Kojima Productions

Tagi: covid-19 Kojima Productions koronawirus