Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.03.2020 17:03
death stranding chiny
847V

Death Stranding inspiracją na czasy koronawirusa. Chińczyk stworzył kapsułę inspirowaną grą Hideo Kojimy

W czasach koronawirusa musimy dbać o siebie oraz swoich najbliższych. Jeden z chińskich fanów Hideo Kojimy postanowił wykorzystać pomysł dewelopera i stworzył działającą kapsułę do przenoszenia swojej pociechy podczas pandemii.

Kilka dni temu w Sieci pojawiło się zdjęcie gracza, który postanowił stworzyć kapsułę do swojego dziecka. Nie do końca wierzyłem w funkcjonalność tego gadżetu, ale South China Morning Post przygotowało materiał wideo, który pokazuje działanie projektu.

Jak wiadomo to w Chinach narodził się koronawirus, więc mieszkańcy tego kraju musieli wdrożyć różnorodne środki bezpieczeństwa, by dbać o siebie, swoich najbliższych oraz całe społeczeństwo. Cao Junjie faktycznie przygotował pojemnik, który pozwolił mu przedzierać się przez miasto z dzieckiem dbając o jego zdrowie.

Twórca nie ukrywa, że to właśnie Death Stranding, czyli najnowsza produkcja Hideo Kojimy skłoniła go do stworzenia takiej kapsuły. Na materiale zobaczycie, że wszystko zostało perfekcyjnie przemyślane i projektant zadbał nawet o możliwość dotknięcia dziecka podczas podróży.

Warto przeczytać:

Źródło: Marcin Kosman

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment