Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.04.2020 14:09
Call of Duty Modern Warfare 2 Remastered
1202V

Sony blokuje premierę Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered w Rosji. Gracze nie pobiorą tytułu z PSN

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered jest już dostępne niemal na całym świecie, ale produkcji nie będą mogli w najbliższych dniach kupić Rosjanie. Sony zablokowało sprzedaż w Rosji i z powodu ograniczonej dystrybucji jest to duży problem dla klientów z tego kraju.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered jest od wczoraj dostępny na wybranych rynkach, ale z produkcją nie mogą zapoznać się gracze z Rosji. Sony zablokowało premierę w tym kraju i choć japoński producent oraz Activision (wydawca gry) nie podają szczegółów tej sprawy, to jednak powód decyzji jest łatwy do przewidzenia.

Już podczas premiery oryginalnego Call of Duty: Modern Warfare 2 pojawiły się w Rosji problemy – oczywiście przez misję „No Russian”. W rezultacie tytuł został ściągnięty z półek i gracze nie mogli liczyć na łatwy dostęp do tytułu. Teraz jednak sytuacja jest jeszcze trudniejsza, ponieważ Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered jest dostępne wyłącznie w wersji cyfrowej – nie ma opcji kupienia pudełka z innego kraju.

Sprawa jest interesująca z jeszcze jednego powodu – Sony w przeciągu niespełna roku zablokowało dwie premiery Call of Duty na terenie Rosji. W ubiegłym roku głośnym tematem był brak rosyjskiej premiery Call of Duty: Modern Warfare na PlayStation Store. W przypadku rebootu Modern Warfare również problemem okazała się kampania.

Warto również sprawdzić:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-04-01-sony-declines-to-sell-call-of-duty-in-russia-again

Tagi: Activision Blizzard Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered Infinity Ward