Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.04.2020 10:44
Prima Aprilis 2020
3156V

PS5 w akcji, nowa gra PlatinumGames, film Death Stranding i więcej prima aprilisowych akcji

Prima Aprilis, uważaj, bo się pomylisz! Deweloperzy postanowili przyłączyć się do robienia żartów 1 kwietnia. Szczególnym humorem wykazuje się m.in. Platinum Games.

PlatinumGames intensywnie promowało czwarte, wielkie ogłoszenie. Wiadomość okazuje się jednak tylko prima aprilisowym żartem. Firma zaprezentowała efekty współpracy z firmą HAMSTER, czyli nowy automat do salonów arcade z prostą, scrollowaną wertykalnie strzelanką, z grafiką jakby z epoki 16-bitowych plaftorm. To projekt Sol Presta, reklamowany na poniższym zwiastunie. 

Japońska branża gier a prima aprilis

Nippon Ichi robi sobie żarty, że Prinny (maskotka marki Disgaea) zhackował i przejął konta społecznościowe firmy.

W Sieci pojawiły się żarty, że już rozpoczęły się prace nad filmem animowanym Death Stranding (co - już całkiem serio - byłoby bardzo fajnym pomysłem).

Studio HG przedstawia wielki crossover: Mega Man dołączy do Metallic Child jako grywalna postać.

Arika ujawnia nową produkcję - to Prayer to Death. Warto w tym miejscu przypomnieć, że również Fighting EX Layer zostało zapowiedziane jako prima aprilisowy żart, więc w tym przypadku wszystko jest możliwe...

Pojawił się również zabawny materiał dla fanów serii Dragon Quest.

PlayStation 5 z prima aprilisowym występem

Żarty trzymają się też zachodnich firm. Autorzy World of Tanks Console przedstawili nowy tryb zabawy "Turret Town" dla 8 graczy w dwóch zespołach (4 vs 4). Gracze robią sobie też żarty z PlayStation 5 - niejaki Infiltrado spreparował filmik, który rzekomo ma przedstawiać menu PS5. To oczywista fałszywka, ale niektórych udało się chyba nabrać.


Polacy też śmieszkują

Swoją akcję przygotowało też Muve.pl. Z okazji 1 kwietnia w sklepie pojawiły się koszulki z memem „Koń zwalony”. Mimo Prima Aprilis, koszulki są podobno jak najbardziej realne i można zamówić je na tej stronie. Muve promuje je hasłem..."Nie zwalcie okazji." 

Muve koń zwalony

Warto również sprawdzić:

Tagi: humor prima aprilis żarty