Prezydent Polski promuje granie w gry. Andrzej Duda zachęca do Grarantanna Cup

News
2439V
Prezydent Polski promuje granie w gry. Andrzej Duda zachęca do Grarantanna Cup
Wojciech Gruszczyk | 30.03.2020, 15:40

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do chwycenia padów, klawiatur i smartfonów, ponieważ rozpoczyna się wielki ogólnopolski turniej e-sportowy. Rząd kontynuuje akcję „zostań w domu i graj” i do promocji wydarzenia zaangażował się nawet prezydent Andrzej Duda.

Już od ubiegłego tygodnia gracze mogą biegać po rządowym serwerze Minecrafta, który choć okazał się wielką porażką, to jednak nie zniechęcił Ministerstwa Cyfryzacji do tworzenia kolejnych inicjatyw związanych z grami.

Teraz rząd zachęca do pozostania w domach i brania udziału w turniejach e-sportowych. Przez najbliższy miesiąc zostaną zorganizowane wydarzenia w czterech grach: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. Możemy mieć jednocześnie pewność, że ta inicjatywa zostanie odpowiednio zorganizowana, ponieważ wszystkie eventy odbędą się na platformie ESL Play.

Prezydent Polski promuje granie w gry i Grarantanna Cup

Grarantanna Cup pozwoli graczom uczestniczyć w turniejach, których łączna pula nagród wynosi 50 tysięcy zł. Fani sportów elektronicznych zawalczą o między innymi fotele gamingowe, monitory, pady, myszki oraz słuchawki.

Sytuacja jest naprawdę interesująca z jednego powodu – teraz e-sport i gry są dobrym rozwiązaniem dla szerokiego grona odbiorców, a jak wiadomo wielokrotnie nasza branża była pod ostrzałem – to podobno „największe zło”.

Teraz nawet Prezydent Polski promuje granie w gry:

Wszystkie szczegóły Grarantanna Cup znajdziecie na witrynie ministerstwa.  Jesteście zainteresowani tematem pandemii w ujęciu naszej branży? Zapoznajcie się z nowym tekstem Rogera.

Sprawdźcie kolejne informacje powiązane z pandemią:

Źródło: własne

Komentarze (149)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych