Iza Łęcka Iza Łęcka 30.03.2020 09:26
PlayStation logo
782V

Sony nie będzie zwalniać pracowników PlayStation z powodu pandemii. Stabilność pracy zostanie zapewniona

Globalna pandemia od pewnego czasu wpływa na funkcjonowanie większości firm, których włodarze będą musieli podjąć trudne decyzje o weryfikacji kadry pracowników. Pracownicy PlayStation przynajmniej aktualnie nie muszą martwić się o pracę.

Masowe zachorowania na COVID-19 prowadzą do niezwykle trudnej sytuacji gospodarczej, przez którą wielu właścicieli firm straci swoje biznesy, a szefowie zostaną zmuszeni do zwalniania pracowników. Osoby zatrudnione przez Sony nie muszą się martwić o najbliższe dni i przynajmniej w kwietniu wszyscy utrzymają swoje stanowiska.

Patrick Klepek, dziennikarz VICE Games, otrzymał dobrą wiadomość – wszyscy pracownicy amerykańskich i europejskich działów PlayStation mogą kontynuować prace z domów co najmniej do 30 kwietnia. Pracownicy będą otrzymywać wynagrodzenie „niezależnie od możliwości wykonywania pracy zdalnej z powodu funkcji lub obowiązków”. Sony zdecydowało się także na przygotowanie jednorazowych stypendiów w wysokości 1000 dolarów, dzięki którym przedstawiciele PlayStation mogą zakupić sprzęt do pracy zdalnej.

W dobie zbliżających się tygodni, w których koronawirus ma siać największe spustoszenie zwiększającą się liczbą chorych, fabryki będą zamykane, a pracownicy nie zawsze utrzymają swoje posady, postępowanie Sony powinno być docenione. Japońska korporacja planuje przetrwać najtrudniejszy czas bez uszczerbku na liczbie pracowników i zapewniając im dogodne warunki pracy – finansowe oraz sprzętowe.

Sprawdźcie kolejne wiadomości:

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2020/03/playstation_employees_working_from_home_until_30th_april_will_receive_full_pay_and_equipment_budget

Tagi: koronawirus playstation ps4 PS5 sony