Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.03.2020 14:00
zostań w domu game jam
624V

Akcja #ZostanWDomuRobGry zachęca do tworzenia gier. Zapraszamy na Game Jam Online

Trudne czasy wymagają różnych rozwiązań, ale najnowsza akcja rodzimej branży pozwoli graczom oraz twórcom w ciekawy sposób spędzić czas. Zachęcamy do akcji „#ZostanWDomuRobGry”, która rozpocznie się już dzisiaj i pozwoli zainteresowanym uczestniczyć w sieciowym Game Jamie

Jeszcze przed wybuchem pandemii gracze oraz deweloperzy mogli systematycznie uczestniczyć w różnych Game Jamach, podczas których zainteresowani jednoczyli się i podczas wydarzenia opracowywali wspólnie gry. Sytuacja na świecie wpływa na możliwości branży, ale najnowsza akcja pozwoli wszystkim wspólnie tworzyć gry.

#ZostanWDomuRobGry to ogólnopolski Game Jam pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki inicjatywie wszyscy (nawet osoby z zerowym doświadczeniem) mogą cieszyć się tworzeniem gier i pracować nad projektami.

Game Jam Online może zaciekawić nawet osoby, które nie mają doświadczenia, ponieważ przygotowano serię intuicyjnych tutoriali, dzięki którym nawet początkujące osoby otrzymają niezbędne podstawy pracy w 3 silnikach.

Poradniki i temat Game Jamu zostaną opublikowane dzisiaj o godzinie 20:00 – relacja odbędzie się na Twitchu. Wydarzenie będzie trwać do 6 kwietnia i redakcja PPE.pl zachęca do uczestnictwa w zabawie.

W akcji wezmą udział między innymi przedstawiciele polskich studiów (m.in. Flying Wild Hog, Techlandu, Bloober Team i 11 bit studios), mediów („PIXEL”, „CD-Action”, „PSX Extreme”) oraz influencerzy zrzeszeni w LifeTube, największej sieci partnerskiej YouTube w Polsce: Kaluch (1,7 mln subskrybentów), Remigiusz „Rock” Maciaszek (1,5 mln), dealereq (1,2 mln), Sheo (0,9 mln), Ziemniak (747 tys.), Tivolt (626 tys.), ZagrajnikTV (171 tys.), Suchy Kanał (169 tys.) i NRGeek (154 tys.).

Sprawdźcie kolejne informacje powiązane z pandemią:

Źródło: https://polskigamedev.pl/ruszamy-z-akcja-zostanwdomurobgry/

Tagi: game jam zostań w domu ZostanWDomuRobGry