Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.03.2020 16:50
Mass Effect 4
2059V

Mass Effect 4 coraz bliżej? BioWare wraca do „prestiżowej marki” i szuka dyrektora technicznego

BioWare oficjalnie pracuje nad nową częścią Dragon Age, ale deweloperzy najwidoczniej rozpoczęli już prace nad kolejnym projektem. Twórcy sięgają po „prestiżową markę”, więc możemy mieć nadzieję, że studio zajmuje się już kolejną odsłoną serii Mass Effect.

BioWare ma za sobą trudne lata, w trakcie których deweloperzy opracowywali Shadow Realms, ale produkcja została skasowana oraz zapewnili Mass Effect: Andromeda i Anthem, jednak obie gry nie osiągnęły oczekiwanych sukcesów.

Teraz deweloperzy oficjalnie pracują nad Dragon Age: The Dread Wolf Rises oraz przebudową Anthem, ale najwidoczniej studio ustabilizowało już swoją sytuację i może rozpocząć tworzenie kolejnej gry. Firma poszukuje między innymi dyrektora technicznego, który będzie pracował dla BioWare Edmonton i rozwijał aktualnie tajną pozycję.

W ogłoszeniu o pracę pojawia się pewna ciekawostka – pracownik otrzyma szansę rozwijania „kolejnego ważnego tytułu w jednej z najbardziej prestiżowych marek BioWare”. Patrząc na listę opracowanych tytułów – to musi być Mass Effect.

BioWare wcześniej pracowało nad między innymi Baldur's Gate, MDK2, Neverwinter Nights, Star Wars: Knights of the Old Republic, Jade Empire, Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood, ale to wszystko są zewnętrzne IP. Firma stworzyła dwie marki, ale jeśli Dragon Age jest oficjalnie rozwijany i nikt tego nie ukrywa, to drugim wyborem jest... Właśnie Mass Effect.

Jeszcze nie otwierajcie szampanów, ale warto przypomnieć, że gdy Casey Hudson powrócił do BioWare i został szefem studia, zapowiedział powrót serii Mass Effect. Deweloper miał okazję rozwijać trzy przygody Komandora Sheparda.

Sprawdźcie kolejne informacje o BioWare:

Źródło: https://www.psu.com/news/bioware-reportedly-reviving-a-prestigious-franchise-could-it-be-mass-effect/

Tagi: BioWare Electronic Arts Mass Effect Mass Effect 4