Iza Łęcka Iza Łęcka 25.03.2020 07:30
God of War Kratos
4645V

God of War trafi na PC? Gra straciła oznaczenie „Only on PlayStation”

God of War może podążyć drogą Horizon Zero Dawn i trafić na PC. Taką sytuację zwiastują gracze, którzy dostrzegli brak oznaczenia „Only on PlayStation” na oficjalnej stronie gry.

Po miesiącach plotek i spekulacji, Sony oficjalnie przedstawiło nurtującą kwestię dotyczącą Horizon Zero Dawn. Gra zmierza na PC, a planowana premiera odbędzie się latem 2020 roku. Nie znamy jeszcze pewnych szczegółów, jednak już wkrótce powinniśmy się spodziewać wszelkich informacji dotyczących nowego wydania.

Hermen Hulst – szef PlayStation Worldwide Studios – w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi wspomniał, że firma zamierza eksperymentować w temacie przenoszenia swoich tytułów na PC, ale nadal priorytetem dla japońskiej korporacji jest zapewnienie ekskluzywnych gier.

God of War na PC?

Mimo to bardzo możliwe, że drogą Horizon Zero Dawn podąży God of War (2018). Jak celnie dostrzegli gracze – na amerykańskiej witrynie produkcji brakuje już oznaczenia „Only on PlayStation”. Wiadomość jest wciąż dostępna na polskiej stronie PlayStation, gdzie widzimy „Tylko na PlayStation”. Wszystkie pozostałe pewniaki Sony pokroju Bloodborne i Days Gone są określane jako „Only on PlayStation”, jednakże trzeba przypomnieć o analogicznej sytuacji, kiedy to Detroit: Become Human i Death Stranding również zostały pozbawione kultowego sloganu przed prezentacją na PC.

Nie mamy jeszcze pewności, że God of War trafi na PC, ale biorąc pod uwagę zbieżność pewnych wydarzeń – jest to jak najbardziej możliwe. Swego czasu sam Cory Barlog (reżyser God of Wara) narzekał, że chciałby pojawienia się Kratosa na nowej platformie, ale jak wspomniał „nie jest Kojimą”:

Czyżby czasy na tyle się zmieniły, że Sony podjęło decyzję o przeniesieniu God of War na PC? Byłaby to na pewno dobra wiadomość dla graczy, którzy wciąż nie mogli zapoznać się z jedną z najlepszych gier z PS4 i wyczekują boga wojny również na swoim sprzęcie. 

Więcej w temacie gier Sony na PC:

Źródło: https://www.dualshockers.com/god-of-war-pc-ps4-only-on-playstation

Tagi: God of War (2018) Santa Monica Studio Sony Interactive Entertainment