Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.03.2020 16:37
Minecraft za darmo
2260V

Minecraft z darmowym pakietem edukacyjnym. Microsoft chce uczyć przez rozgrywkę

Microsoft przygotował specjalną ofertę dla graczy oraz rodziców. Darmowy pakiet edukacyjny do Minecrafta pozwoli zainteresowanym sprawdzić nową zawartość w wielkiej pozycji amerykańskiej korporacji, a jednocześnie najmłodsi będą odkrywać świat i uczyć się poprzez zabawę.

Minecraft wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem, więc Microsoft próbuje wykorzystać swoją produkcję, by przekazać najmłodszym odrobinę wiedzy. Firma stworzyła specjalny pakiet edukacyjny, który może za pomocą zabawy nauczyć kilku ważnych rzeczy.

Minecraft z darmowym pakietem edukacyjnym

Phil Spencer podkreślił na blogu, że żyjemy w „bezprecedensowych czasach”. Pandemia wpływa na wszystkich, szkoły są zamknięte, dzieciaki muszą siedzieć w domach, więc Microsoft stara się pomóc. Firma przygotowała wspomniany pakiet, który pozwala odkrywać Międzynarodową Stację Kosmiczną dzięki współpracy z NASA, uczyć się kodować za pomocą robota, odwiedzać słynne punkty orientacyjne Waszyngtonu, znajdować i budować fraktale 3D, uczyć się, jak to jest być biologiem morskim i wiele innych rzeczy.

Pakiet będzie dostępny za darmo do 30 czerwca 2020 roku. Szef marki Xbox wspomniał także w wiadomości o zapewnieniu dzieciom odpowiednich treści – Microsoft pozwala na kontrolę treści, więc jeśli macie młodszych graczy w domach, warto sprawdzić możliwości „ustawień rodzinnych”, dzięki którym można między innymi zmienić limit zakupów, ustawić odpowiednią komunikację, czy też włączyć maksymalny czas rozgrywki.

Sprawdź inne informacje o Minecrafcie:

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/03/24/phil-spencer-message-to-community/

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios Minecraft