Iza Łęcka Iza Łęcka 23.03.2020 10:50
Minecraft
6602V

Minecraft zachęca Polaków do pozostania w domach. Ministerstwo Cyfryzacji otwiera własny serwer

Minecraft wciąż cieszy się ogromną popularnością, którą skutecznie planuje wykorzystać Ministerstwo Cyfryzacji w zachęceniu Polaków do pozostania w domach. Dzisiaj zostanie uruchomiony serwer, dzięki któremu najmłodsi mają cieszyć się grą.

Rząd od blisko dwóch tygodni zachęca Polaków do pozostania w domu. Akcja „#zostańwdomu” jest promowana przez wszystkie ministerstwa, a za sprawą pomysłu Ministerstwa Cyfryzacji narodziła się akcja „Grarantanna”. Inicjatywa ma za zadanie zachęcić graczy do izolacji w domach – w ramach pomysły organizowane są sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, webinary, streamingi, turnieje i konkursy związane z grami oraz kreatywnym wykorzystaniem internetu.

Kolejnym aspektem akcji jest również własny serwer Minecrafta. Ministerstwo Cyfryzacji wraz ze społecznością NeverLight postanowiło stworzyć miejsce dla graczy, którzy mogą w spokoju budować nowe światy. Serwer miał zostać uruchomiony w weekend, ale z powodu problemów technicznych, premierę przełożono i debiut rozpocznie się dzisiaj o 18:00.

Na witrynie Grarantanny powstał nawet dokładny poradnik, który pomoże entuzjastom w dokonaniu rejestracji, a następnie rozpoczęcia budowania – twórcy oferują tryb kreatywny, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie nieograniczonego dostępu do zasobów.

Naturalną kontynuacją akcji jest zorganizowanie konkursu, który trwa do 27 marca. Zadaniem graczy jest stworzenie jak najpiękniejszych budowli w świecie gry – ograniczenie stanowi wyłącznie wyobraźnia.

Serwer będzie dostępny wyłącznie dla graczy na PC.

Sprawdź inne informacje o Minecrafcie:

Źródło: grarantanna.pl/jak-zaczac.html

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios Minecraft