Iza Łęcka Iza Łęcka 13.03.2020 09:04
Silent Hill Hideo Kojima
1972V

Silent Hill może powrócić na PS5. Sony, Konami i Hideo Kojima mają wspólnie planować rozwój serii

Jak bumerang powracają plotki na temat nowych odsłon serii Silent Hill. Najprawdopodobniej Konami chce powrócić do przerażającej serii, jednak niespodziewanie w rozmowach uczestniczy również Sony – producent PS5 ma być mediatorem pomiędzy Konami a Hideo Kojimą.

AestheticGamer ponownie zabrał głos w sprawie nowych odsłon serii Silent Hill. To on jako pierwszy informował o pracach nad dwiema produkcjami, które następnie zostały potwierdzone przez brytyjski Eurogamer. Teraz informator zdradza nowe szczegóły. Na początku wiadomości AestheticGamer podkreśla, że nie może mieć 100% pewności, ale źródłem ujawnionych informacji jest osoba, która już wcześniej dostarczała nowinek o Death Stranding.

Konami podobno nie porzuciło pomysłu rozwoju dwóch gier z serii Silent Hill – wyrażane są chęci powrotu do IP, a niespodziewanie w sprawę jest zamieszany producent PS5. Obecnie wiele źródeł wskazuje, że Konami i Sony pracują razem nad ożywieniem marki.

Silent Hill powróci dzięki Sony?

Informator jest przekonany, że nadal istnieje plan na przygotowanie dwóch gier (lekki reboot całej serii + epizodyczna historia), ale obecnie to Sony mogło otrzymać prawa do przygotowania obu tytułów.

Zdaniem AestheticGamer Sony nie jest w posiadaniu IP, ale otrzymało zielone światło na sfinansowanie projektów, w które ma być zaangażowane japoński oddział firmy odpowiedzialnej za PS5. Wiele na to wskazuje, że żadnym z dwóch wspomnianych tytułów nie jest gra Hideo Kojimy.

Sony i Hideo Kojima mają planować rozwój nowego Silent Hilla, jednak aktualnie mają trwać dyskusje dotyczące finansowania prac – japońska korporacja nie jest bezpośrednim właścicielem IP, więc prawdopodobnie nie zamierza wykładać pieniędzy na cały projekt mając świadomość, że przychody będą podzielone.

AestheticGamer jest jednak pewny jednego: w 2019 roku rozpoczęto prace nad nowym Silent Hillem, a w projekt jest zaangażowany Masahiro Ito – japoński artysta rozwija uniwersum od pierwszej części pracując między innymi nad stworami dla trzech głównych odsłon serii.

Sprawdźcie kolejne informacje o Kojimie:

Źródło: https://gamingbolt.com/sony-and-konami-are-working-together-to-revive-silent-hill-rumour

Tagi: Hideo Kojima Konami playstation 5 PS5 silent hill Sony