Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.03.2020 14:20
Lords of the Fallen 2 Ci Games
1073V

Lords of the Fallen 2 już tylko na PS5, Xbox Series X i PC. Powstaje Sniper Ghost Warrior Contracts 2

CI Games zdradziło plany dotyczące dwóch produkcji. Firma rozpoczyna aktywne prace nad Lords of the Fallen 2, a jednocześnie wspomina o Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Studio zaczyna wstawać z kolan i chce rozbudować swoje struktury oraz zapewnić kolejne udane gry.

Lords of the Fallen 2 zostało zapowiedziane w 2014 roku, ale prace nad tytułem były kilkukrotnie przerywane. Teraz jednak Marek Tymiński, prezes CI Games, potwierdził, że prace „ruszają do przodu” i wkrótce powinniśmy otrzymać pozytywne informacje dotyczące gry. Polacy zdecydowali się na międzynarodowych deweloperów, którzy pomogą w rozwoju, ale główne prace zostaną wykonane w Polsce.

„Szefem projektu oraz Szefem Kreacji zostali doświadczeni, międzynarodowi developerzy. Wypracowaliśmy już unowocześnioną wizję gry, w oparciu o to co zostało już przy grze zrobione wcześniej. Prowadzimy obecnie rekrutację w trzech lokalizacjach jednocześnie, w tym w Warszawie, gdzie są lub niedługo będą nasze studia. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na rozwijanie i budowanie własnego zespołu, oddając podwykonawcom jedynie komponenty gry. Właśnie rozpoczynamy współpracę z pierwszymi partnerami. Lords of the Fallen 2 powstanie w podobny model produkcji jak Sniper GW Contracts.”

CI Games nie zamierza już myśleć o aktualnej generacji i Lords of the Fallen 2 będzie przygotowywane z myślą o next-genach i PC.

Marek Tymiński podkreślił, że jego zespół uczy się na błędach i posiada teraz prawie 40 osobowy zespół deweloperów z 9 osobami odpowiedzialnymi za QA. W przyszłości zostaną zatrudnieni kolejni twórcy, którzy pomogą z realizować różne projekty studia.

Gracze mogą szykować się także na premierę Sniper Ghost Warrior Contracts 2 – CI Games korzysta ze zdobytego doświadczenia i premiera może odbyć się nawet jeszcze w tym roku. Tytuł otrzyma wiele udoskonaleń względem poprzedniej odsłony, a także „dużą cechę”, która ma zachęcić szerokie grono odbiorców do strzelanki:

„Prace nad Sniper Ghost Warrior Contracts 2 idą pełną parą. Za wcześnie na podanie daty premiery gry, ale nie wykluczam, że nastąpi ona jeszcze w tym roku. Zespół tworzący serię składa się z doświadczonych osób, dlatego prace nad kolejną częścią są znacznie bardziej przewidywalne, łatwiej je zaplanować i reagować na bieżąco, jeśli coś nie idzie zgodnie z planem. Przygotowujemy dużą nową cechę gry, która powinna zachęcić do zakupu nowej części zarówno fanów serii jak i nowych graczy. Wprowadzimy również wiele innych udoskonaleń w stosunku do poprzedniej części. Będzie to zupełnie nowa historia w innym, nowym rejonie świata. Gra trafi na konsole i PC, a jej budżet produkcyjny będzie niższy od poprzedniego Przy regularnym wydawaniu gier w serii będziemy mogli również częściowo ograniczyć wydatki na marketing ”

CI Games jest zadowolone ze sprzedaży Sniper Ghost Warrior Contracts, a teraz firma szykuje się także na dwie kolejne premiery – jako brand United Label firma wyda Roki oraz Eldest Souls.

Jesteście zainteresowani tematem Ghost Warrior? Zapraszamy:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: CI Games Lords of the Fallen 2 Sniper Ghost Warrior Contracts 2