Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.03.2020 18:59
Left 4 Dead 3
1157V

Left 4 Dead 3 nigdy nie znajdował się w produkcji. Valve tłumaczy nietypowy przeciek

Od lat czekamy na powrót Left 4 Dead 3, ale nie możemy liczyć na szybki powrót uniwersum. Twórcy nigdy tak naprawdę nie pracowali nad grą i postanowili wytłumaczyć jeden z przecieków.

Left 4 Dead i Left 4 Dead 2 zyskały wielką popularność i gracze od lat czekają na Left 4 Dead 3. W swoim czasie pojawiły się przecieki, które sugerowały rozpoczęcie prac nad grą – mogliśmy spojrzeć na serię materiałów koncepcyjnych, fragmenty lokacji czy też potwory z produkcji Valve.

Nie możemy jednak liczyć na powrót serii. Robin Walker z Valve wytłumaczył wszystko redakcji IGN – po prostu Valve tworząc Source 2 musiało stworzyć kilka lokacji, na których pracowano i zdecydowano się na wykorzystanie części poziomu z Left 4 Dead. Był to urywek geometrii miejscówki, na którym rozpoczęto budowanie technologii.

Valve podczas produkcji Source 2 zajęło się przygotowaniem różnorodnych projektów, ale wszystkie były eksperymentami, których zadaniem było rozwój silnika. Studio próbowało różnych pomysłów, wzięło na warsztat nawet Portal VR, ale w tym wypadku pojawiły się problemy z łamigłówkami. W pewnym momencie zespół rozpoczął przygotowanie nowego Half-Life i tak narodził się Alyx.

Reasumując – nie czekajcie na Left 4 Dead 3.

Warto spojrzeć:

Tagi: Left 4 Dead Left 4 Dead 3 steam Valve