Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.03.2020 03:28
PS5 wsteczna
9394V

PS5 otrzyma znacznie lepszą Wsteczną Kompatybilność! Sony precyzuje informacje

Sony dostrzegło komentarze niezadowolonych graczy, którzy nie potrafią pogodzić się z fatalną wiadomością dotyczącą Wstecznej Kompatybilności na PS5. Firma wydała właśnie oświadczenie – nowe informacje brzmią pozytywniej.

Mark Cerny podczas pokazu specyfikacji PS5 wspomniał o Wstecznej Kompatybilności – informacje przedstawione przez głównego inżyniera Sony były mylące i firma postanowiła je sprecyzować. Gracze mogą liczyć na znacznie więcej gier z PS4.

PS5 z rozbudowaną Wsteczną Kompatybilnością

Sony właśnie zaktualizowało notkę na blogu i teraz podkreślono – firma zamierza zapewnić graczom dostęp do „zdecydowanej większości z ponad 4000 tytułów z PS4. Na PS5 mamy włączyć najważniejsze gry z PlayStation 4:

„Poświęciliśmy wiele wysiłku, by umożliwić naszym fanom granie w swoje ulubione gry na PS5. Wierzymy, że w zdecydowaną większość z ponad 4000 tytułów na PS4 będzie można grać na PS5.”

PS5 podobnie jak Xbox Series X ulepszy gry z poprzedniej generacji. Gracze mogą liczyć na wyższą lub bardziej stabilną liczbę klatek na sekundę i potencjalnie wyższą rozdzielczość. Sony wciąż sprawdza gry, by wyeliminować problemy – niektóre tytuły otrzymają potrzebne aktualizacje od twórców.

Sony podkreśla, że podczas prezentacji pojawiła się informacja o 100 najczęściej odtwarzanych tytułach z PS4 – miała to być informacja, która pokaże „jak dobrze przebiegają” starania japońskiej korporacji w dostarczeniu Wstecznej Kompatybilności.

Inżynierowie przetestowali już „setki tytułów” i wkrótce będą testować kolejne tysiące – wszystko ma być gotowe do czasu wprowadzenia platformy na rynek.

„W nadchodzących miesiącach przedstawimy aktualizacje dotyczące wstecznej kompatybilności, a także znacznie więcej wiadomości na temat PS5.'

Możemy mieć wciąż nadzieję, że w tych nowych informacjach pojawią się szczegóły dotyczące włączania na PS5 gier z PS3, PS2 i pierwszego PlayStation.

Zachęcam do zapoznania się z opinią Rogera na temat wydarzenia Sony: Świat reaguje na prezentację PS5 - Sony przegrało bitwę, ale wojna dopiero się zaczyna

Na naszym serwisie sprawdzicie także:

Źródło: https://blog.us.playstation.com/2020/03/18/unveiling-new-details-of-playstation-5-hardware-technical-specs/

Tagi: playstation 4 playstation 5 ps4 ps5 ps5 wsteczna kompatybilność sony