Netflix „ograniczy jakość” w Europie! Platforma reaguje na prośbę Komisji Europejskiej

Filmy i seriale
13920V
Netflix „ograniczy jakość” w Europie! Platforma reaguje na prośbę Komisji Europejskiej
Wojciech Gruszczyk | 21.03.2020, 03:27

Netflix zdecydował się zareagować na prośbę Komisji Europejskiej i Europejczycy muszą liczyć się z „ograniczeniem jakości” podczas oglądania produkcji. Decyzja ma oczywiście związek z globalną pandemią.

Nie mamy najlepszych informacji dla fanów oglądania treści w HD i 4K. Netflix zdecydował się zareagować na prośbę komisarza Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług, który odbył dzisiaj rozmowy z między innymi Reede Hastingsem, dyrektorem generalnym Netflixa.

Thierry Breton wezwał platformy streamingowe do podjęcia „działań w celu zabezpieczenia internetu przed przeciążeniem” i Netflix postanowił zareagować.

Netflix ograniczy jakość w Europie

Platforma przez najbliższe 30 dni ograniczy jakość transmisji strumieniowej dla europejskich abonentów, by zachować przepustowość w czasie kryzysu związanego z koronawirusem. Rzecznik platformy Netflix w oświadczeniu podkreślił, że ma to znacząco odciążyć europejską sieć:

"Szacujemy, że ograniczy to ruch w sieciach europejskich o około 25%, zapewniając jednocześnie dobrą jakość usług dla naszych członków.”

O sytuację zabiegała Unia Europejska, więc przynajmniej aktualnie, Netflix nie dokona żadnych zmian w Stanach Zjednoczonych – gorsza jakość streamingu (pewnie obraz i dźwięk) będzie dostępna jedynie w Europie. Aktualnie Thierry Breton nie potwierdził, z jakimi innymi platformami streamingowymi rozmawiał, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że to właśnie Netflix jest liderem na rynku, który generuje największy ruch w Sieci.

Netflix w niższej cenie? Czekamy na reakcje

Netflix wydał aktualnie krótkie oświadczenie, jednak już teraz pojawia się wiele niezadowolonych opinii klientów, którzy przecież płacą za jakość HD lub 4K. Platforma jeszcze nie potwierdziła, czy zamierza zareagować i przykładowo zmienić cenę abonamentu.

Należy na pewno zwrócić uwagę, że taka decyzja nie musi się pojawić – według wcześniejszej prośby Komisji Europejskiej, platforma ma oferować jakość SD tylko w wybranych godzinach (w momencie największego zużycia Sieci), więc korporacja może bronić się przed decyzją dotyczącą zmiany ceny.

W międzyczasie zerknijcie także na kwietniową ofertę platformy Netflix.

Sprawdźcie naszą publicystykę:

Źródło: https://deadline.com/2020/03/eu-netflix-ceo-switch-to-standard-definition-coronavirus-1202887374/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych