Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.03.2020 18:01
Netflix HD
2789V

Netflix HD problemem. Komisja Europejska apeluje o oglądanie produkcji w SD

Świat reaguje na pandemię koronawirusa, przez którego wiele osób nie może opuszczać własnych domów. Pracujemy i odpoczywamy w „czterech ścianach”, ale nadmierne zużycie sieci przez między innymi streaming może być dużym problemem. Z tego powodu Komisja Europejska apeluje – jeśli nie musicie, nie oglądajcie Netflixa w HD.

Komisarz Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług, Thierry Breton, wezwał platformy streamingowe, by podjęły działania mające na celu zabezpieczenie internetu przed przeciążeniem. Jego zdaniem oglądanie między innymi Netflixa w HD jest problemem i widzowie przynajmniej aktualnie powinni wybierać słabszą jakość.

Thierry Breton rozmawiał z między innymi dyrektorem generalnym Netflixa – Reede Hastingsem – którego zachęcał, by jego firma zdecydowała się podjąć odpowiednie działania. Zdaniem komisarza Unii Europejskiej – Netflix powinien w godzinach największego zapotrzebowania dostarczać treści wyłącznie w SD.

"Platformy strumieniowe, operatorzy telekomunikacyjni i użytkownicy, wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za podjęcie kroków mających na celu zapewnienie sprawnego funkcjonowania Internetu podczas walki z rozprzestrzenianiem się wirusa"

Thierry Breton uważa, że tylko w taki sposób możemy uchronić sieć przed przeciążeniem – teraz wiele osób pracuje w domach, odbywa się znacznie więcej wideokonferencji, ludzie muszą pobierać dane z firmowych serwerów i wszystkie działania mogą sprawić, że w pewnym momencie globalna infrastruktura padnie.

Aktualnie Netflix nie podjął jakichkolwiek działań, ale komisarz zachęca do samodzielnego przełączania na jakość SD. Czy ludzie posłuchają przedstawiciela Unii Europejskiej? Raczej nie, biorąc pod uwagę, że za jakość HD/4K musimy płacić więcej.

W międzyczasie zerknijcie także na kwietniową ofertę platformy Netflix.

Sprawdźcie naszą publicystykę:

Źródło: https://deadline.com/2020/03/eu-netflix-ceo-switch-to-standard-definition-coronavirus-1202887374/

Tagi: komisja europejska Netflix netflix hd netflix sd unia europejska