Iza Łęcka Iza Łęcka 19.03.2020 13:33
Xbox Series X konsola
1497V

Xbox Series X nie otrzyma portu optycznego, ale Astro chce pomóc graczom. Firma pracuje nad wsparciem dla A50

Astro nie zamierza zostawić graczy, którzy swego czasu zakupili drogie headsety do Xboksa One. Nowa generacja Microsoftu nie otrzyma optycznego portu audio S/PDIF, ale nie oznacza to, że część sprzętu nie będzie działać z Xboksem Series X.

Ostateczna wersja Xboksa Series X nie otrzyma optycznego portu audio S/PDIF, z którego korzysta między innymi Xbox One. Wiadomość okazuje się problemem dla klientów drogich headsetów, ponieważ w pewnej grupie urządzeń wykorzystywane jest to rozwiązanie.

Redakcja WindowsCentral otrzymała pozytywną wiadomość od Astro – korporacja stara się znaleźć alternatywne rozwiązanie, by takie modele jak chociażby Astro A50 i Astro MixAmp mogły działać na nowej generacji. Microsoft już wcześniej zapewniał, że cały sprzęt z Xboksa One będzie kompatybilny z Xboksem Series X, ale brak odpowiedniego portu staje się problemem.

Producent na szczęście nie zamierza zostawić graczy czy od razu zaprezentować nowy headset dostosowany do amerykańskiego next-gena. Astro szuka rozwiązania – dobrą opcją jest posiadanie odpowiedniego telewizora z wejściem na „optyka”, jednak jeśli wasz sprzęt nie posiada takiego portu, warto śledzić informacje od Astro. Głównym problemem wydaje się odnalezienie rozwiązania, za sprawą którego zestawy słuchawkowe nie stracą na funkcjonalności i możliwościach.

Już teraz Astro A50 działa na PC za pomocą USB, więc wydaje się bardzo prawdopodobne, że Microsoft udostępni tę opcję w Xboksie Series X.

Sprawdźcie wczorajsze ogłoszenia: 

Źródło: https://www.windowscentral.com/astro-astro-a50-headset-and-mixamp-are-planned-work-xbox-series-x-details-follow

Tagi: astro astro a50 xbox one xbox series x