Iza Łęcka Iza Łęcka 18.03.2020 08:10
Xbox Game Studios
817V

Microsoft ma już 16 zespołów first-party. Wkrótce powinniśmy poznać nowe studio

Microsoft publikuje materiały w ramach Game Stack Live, które pierwotnie miały zostać zaprezentowane podczas GDC. Są to panele dla deweloperów prezentujące wykorzystywane technologie oraz przedstawiające nowinki techniczne. Podczas wprowadzającego wystąpienia Kevin Gammill rzucił ciekawostką – korporacja z Redmond ma już 16 zespołów first-party.

Microsoft już pod koniec aktualnej generacji systematycznie zwiększał swoją moc przerobową przejmując studia, zakładając nowe ekipy oraz przeznaczając ogromne sumy pieniędzy na powiększanie zespołów – zwiększając tym samym możliwości twórców do podjęcia nawet kilku projektów jednocześnie.

Według oficjalnej informacji, Xbox Game Studios liczy 15 zespołów, jednak Kevin Gammill w przemówieniu wprowadzającym wyraźnie podkreślił, że korporacja z Redmond ma już 16 ekip – wszystkie pracują na jednych narzędziach.

„Cechą wyróżniającą gaming w Microsofcie jest to, że budujemy narzędzia dla twórców gier, a następnie wykorzystujemy je w naszych 16 studiach first-party, aby rzeczywiście tworzyć produkcje. Zdajemy sobie sprawę, że rozwój gier polega na wykorzystywaniu technologii do jej absolutnych granic.”

Microsoft powinien wkrótce ujawnić nowe studio, które pracuje już nad grami dla Xboksa Series X, Xboksa One i komputerów osobistych. Phil Spencer stale podkreśla, że choć teraz korporacja skupia się na zadbaniu o posiadane zespoły, wciąż jest miejsce dla nowych twórców.

Aktualnie Xbox Game Studios składa się z 15 firm: 343 industries, Compulsion Games, Double Fine, InXile Entertainment, Mojang, Ninja Theory, Obsidian Entertainment, Playground Games, Rare, The Coalition, The Initiative, Turn 10, Undead Labs, World's Edge i Xbox Global Publishing. Należy jeszcze dodać, że ostatni zespół prawdopodobnie nie jest brany pod uwagę w sektorze tworzenia gier, więc nie wiemy, czy Kevin Gammill brał go pod uwagę w swojej wypowiedzi.

W międzyczasie, sprawdźcie wczorajsze ogłoszenia Microsoftu: 

Źródło: https://wccftech.com/microsoft-xbox-game-studios-16-first-parties/

Tagi: Microsoft xbox Xbox Game Studios xbox series x