Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.03.2020 22:00
DOOM z koronawirusem
1657V

DOOM z koronawirusem. Nawet demony muszą uważać na zarażonych

Koronawirus jeszcze nie wpływa na premiery największych gier, ale jeden z graczy postanowił sprawdzić, jak pandemia COVID-19 poradziłaby sobie w realiach DOOM-a. Teraz to demony muszą uważać, bo nawet one nie są odporne na wirusa.

Świat będzie przez najbliższe dni ekscytował się Doom Eternal, ale niektórzy mogą zainteresować się najnowszą modyfikacją do dwóch pierwszych odsłon serii. Mod zatytułowany „Knee-deep in COVID-19” zmienia zasady zabawy, ponieważ gracz staje się jednym z zarażonych koronawirusem i jego zadaniem jest eliminować demony za pomocą zwykłego dotyku.

Propozycja pozwala nawet zarażać demony, które następnie trafiają na swoich kolegów po fachu i jesteśmy świadkami małej epidemii – na każdej mapie pojawia się licznik oponentów i zadaniem gracza jest oczywiście doprowadzić do momentu, gdy wszyscy przeciwnicy zostaną dotknięci przez COVID-19.

Zadanie nie jest łatwe, ponieważ główny bohater jako nosiciel wirusa systematycznie traci zdrowie, więc niezbędne jest odpowiednie zarządzanie czasem i szukanie ukrytych demonów. Twórca pomyślał oczywiście o kilku sposobach leczenia – część zdrowia wraca do postaci, gdy jeden z demonów zarazi drugiego, a dodatkowo zainteresowani mogą odnaleźć na mapie papier toaletowy. Trzeba pochwalić znajomość tematu.

Knee-deep in COVID-19 pobierzecie z tego miejsca.

Sprawdźcie gameplay:

Sprawdźcie kolejne informacje związane z serią DOOM:

Źródło: https://grynieznane.pl/2020/03/17/powstal-mod-do-dooma-w-ktorym-zarazamy-demony-koronawirusem

Tagi: Doom koronawirus mod modyfikacja