Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 15.03.2020 08:30
Kimetsu no Yaiba z dwiema grami
761V

Kimetsu no Yaiba. Gra na podstawie świetnej mangi zadebiutuje w przyszłym roku

Fenomen zeszłorocznego anime spowodował, że twórcy będą chcieli upychać swoją markę, gdzie tylko się da. W przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy otrzymamy aż dwie gry z serii. 

"Kimetsu no Yaiba" to anime, które wiele osób może znać pod tytułem "Demon Slayer". Seria była jedną z popularniejszych, wydawanych w ubiegłym roku i zaskarbiła sobie ogromną rzeszę nowych fanów, za pośrednictwem świetnej adaptacji anime. Nie ma co się temu dziwić, albowiem historia trzyma wysoki poziom. 

Nie dziwi więc, iż będzie pojawiać się coraz więcej dzieł traktujących o tym tworze. Po ogromnym sukcesie animacji przyszła pora na gry! A tych zapowiedziano aż dwie! Pierwsza, Kimetsu no Yaiba: Hinokami Chifuutan, zapowiedziana została na PlayStation 4 i ma trafić do graczy już w przyszłym roku. Za jej wydanie odpowie Aniplex, natomiast twórcy wciąż nie są znani. 

Produkcja opisana została jako "bijatyka akcji", więc tak, jak opisywało się ostatnio w japońskich magazynach gry One Punch Man: A Hero Nobody Knows i My Hero One’s Justice 2. Należy więc spodziewać się arenowej bijatyki w 3D. 

Nie jest to bynajmniej jedyny projekt, jak zdążyłem wspomnieć wcześniej. Drugi będzie zrealizowany jednak ze znacznie mniejszym rozmachem, ale, co za tym idzie, zadebiutuje wcześniej. Jeszcze bowiem w tym roku przyjdzie nam zagrać w mobilną grę Kimetsu no Yaiba Chifuu Kengeki Royal.

Tu także wydawcą będzie Aniplex, natomiast proces twórczy należał będzie do studia Soleil. Najpewniej będzie to projekt w stylu "Gacha", a więc coś na zasadzie zdobywania kolejnych postaci poprzez mini gry. Więcej informacji wypłynie prawdopodobnie już wkrótce. 

Interesujesz się grami na podstawie anime i mangi? Sprawdź:

Źródło: https://www.dualshockers.com/demon-slayer-kimetsu-no-yaiba-hinokami-chifuutan-announced-ps4/

Tagi: Android Demon Slayer gry iOS Kimetsu no Yaiba