One Punch Man: A Hero Nobody Knows

One Punch Man: A Hero Nobody Knows

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Spike Chunsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.02.2020
Europa:
28.02.2020
Polska:
28.02.2020
Producent:
Spike Chunsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.02.2020
Europa:
28.02.2020
Polska:
28.02.2020

Recenzja redakcji

One Punch Man: A Hero Nobody Knows - recenzja gry. Pójść za ciosem
Kajetan Kajtii Węsierski

Kajetan Węsierski

6.5
One Punch Man: A Hero Nobody Knows - recenzja gry. Pójść za ciosem
PS4 XONE PC

One Punch Man: A Hero Nobody Knows - opis gry

One Punch Man: A Hero Nobody Knows to trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez Spike Chunsoft i wydana przez Bandai Namco. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Powstał on na podstawie popularnego anime "One Punch Man".

Fabuła

Akcja rozgrywa się w świecie terroryzowanym przez złoczyńców wszelkiej maści. By dać im odpór, rząd tworzy Hero Association, organizację zrzeszającą superbohaterów. Panuje w niej ścisła hierarchia: od klasy C do klasy S. Główny bohater Saitama, superbohater z miasta o nazwie City-Z, nie należy jednak do tego stowarzyszenia. Obijaniem facjat czarnych charakterów zajmuje się dla rozrywki, gdy ma na to ochotę. 

Saitama jest też przy okazji wyjątkowo potężnym wojownikiem, który po długotrwałym i intensywnym treningu przekroczył wszelkie ograniczenia i swoich rywali pokonuje jednym ciosem. Mimo to ta sytuacja to dla niego niemałe źródło frustracji - gigantyczna przewaga, jaką ma nad innymi, sprawia, że walka nie daje mu żadnej przyjemności.

Rozgrywka

Produkcja Spike Chunsoft to zasadniczo trójwymiarowa bijatyka w konwencji arena fightera ze starciami 3 vs. 3, lecz główną atrakcją gry jest tryb fabularny przypominający tytuły action-adventure. W nim tworzymy własną postać, decydując o takich kwestiach jak wygląd czy styl walki, która następnie uczestniczy w wydarzeniach znanych z mangi i anime. W przerwach między starciami możemy zaś eksplorować świat, podejmować się wykonywania rozmaitych misji, wchodzenia w interakcję z innymi postaciami (w tym nawiązywania znajomości z superbohaterami) itd.

W grze pojawiają się najróżniejsze postacie z mangi i anime, które -- rzecz jasna -- różnią się zdolnościami. Sterowanie jest tu jednak generalnie bardzo proste, dlatego łatwo wdrożyć się mogą fani serii niemający zbyt wiele doświadczeń z grami. 

Co warto dodać, twórcy postanowili odwzorować zdolności wspomnianego Saitamy, któremu krzywdę może zrobić jedynie inny Saitama. Podczas rozgrywki, tak jak w komiksach i anime, potrafi on powalić każdego innego przeciwnika jednym uderzeniem i jest odporny na ciosy. Jeśli go wybierzemy do drużyny, nie będzie on jednak dostępny do naszej dyspozycji od samego początku. Zamiast tego pojawi się na polu walki dopiero po upływie pewnego czasu, o czym informuje specjalny licznik. Póki do tego nie dojdzie, pozostała dwójka musi sobie radzić sama, choć zaznaczyć warto, że czas do przybycia Saitamy można skrócić, jeśli zaczniemy umiejętnie korzystać z combosów i kontrataków.

Wideo - One Punch Man: A Hero Nobody Knows

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper