Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 14.03.2020 08:45
Gears of War gra karciana
350V

Gears of War: The Card Game. Nowy projekt trafi do fanów jeszcze w tym roku

Fani Gears of Wars dostaną szansę, aby jeszcze w tym roku zmierzyć się z innymi w grze karcianej z uniwersum kultowej produkcji od The Coalition. 

Gears of War to niezwykle mocna marka, która przez lata zapuszczała korzenie w branży gier. W związku z tym dziś mówimy o niej jak o jednej z głośniejszych i bardziej rozpoznawalnych. Fani cały czas zagrywają się w kolejne odsłony, a oprócz głównej serii dostajemy przecież masę spin-offów. 

Najnowszy projekt jest jednak czymś zupełnie nowym. Przeniesiemy się bowiem ze świata cyfrowego do realnego i dostaniemy możliwość mierzenia się z innymi fanami uniwersum w nowej grze karcianej! Ta jest owocem współpracy The Coalition, twórców serii oraz Steamforged Games, którzy mają w swoim portfolio wiele planszowy adaptacji gier wideo (m.in. Dark Souls, Devil May Cry, Resident Evil 2, czy Horizon Zero Dawn). 

Kierownikiem rozwoju projektu został mianowany Tyler Bielman, który odpowiadał wcześniej za stworzenie dwóch rozszerzeń do świetnej gry karcianej, Magic: The Gathering. O szczegółach Gears of War: The Card Game wiemy wciąż skrajnie mało, więc na kolejne informacje przyjdzie nam jeszcze poczekać. 

Pierwsze informacje, które płyną od uczestników Gears 5 Esport z Meksyku, gdzie zaprezentowano demonstracyjną wersję projektu, mówią o dużym znaczeniu kooperacji. Brzmi to dość zaskakująco i przy tym wyjątkowo intrygująco. Cóż, pozostaje nam trzymać kciuki, że debiutujący za kilka miesięcy produkt okaże się bardzo dobrze dopracowany. 

Więcej newsów związanych z serią:

Źródło: Twitter

Tagi: Card Game Gears of War Steamforged games The Coalition