Iza Łęcka Iza Łęcka 06.02.2020 07:25
Gears of War Rod Fergusson
793V

Gears of War straciło swojego szefa. Rod Fergusson opuszcza The Coalition

Gears of War to wizytówka Microsoftu, którą od zawsze rozwijał Rod Fergusson. To on dowodził The Coalition czyli zespołem odpowiedzialnym za rozbudowę IP. Po 14 latach pracy nad kolejnymi przygodami Marcusa Fenixa, Rod Fergusson opuścił Microsoft.

Uniwersum Gears of War jest w ostatnim czasie rozwijane poprzez kilka projektów. W ubiegłym roku deweloperzy zapewnili Gears 5 oraz Gears POP, a już w kwietniu odbędzie się premiera Gears Tactics. Pomimo intensywnego okresu dla serii, Rod Fergusson rezygnuje z prowadzenia The Coalition i, podobnie jak Mike Ybarra, dołącza do Blizzarda – Fergusson będzie teraz odpowiedzialny za przyszłość marki Diablo.

Wiadomość nie jest szokiem dla Microsoftu, który od dawna wiedział o planie twórcy i odpowiednio się na to przygotował. Przy okazji zaistniałych zmian, Matt Booty – szef Xbox Game Studios – udzielił wywiadu redakcji GamesIndustry.biz, by uspokoić fanów.

Pracownik Microsoftu podziękował Fergussonowi za lata pracy, a następnie dodał, że marka Gears of War będzie nadal rozwijana. W 2020 roku Gears 5 otrzyma całą masę treści, twórcy kończą prace nad Gears Tactics i nadal będą koncentrować się na rozszerzaniu Gears POP. The Coalition to grupa specjalistów, weteranów branży, którzy nie ustają w dalszych pracach nad rozszerzaniem całego uniwersum.

Matt Booty zapewnia graczy, że odejście Roda Fergussona nie wpłynie na większe zmiany, ponieważ Microsoft zadba o odpowiedni rozwój IP Gears of War. Wiemy, że Gears 5 nie zakończyło głównego wątku, więc twórcy powinni już opracowywać Gears 6.

Sprawdźcie inne informacje związane z konsolą Microsoftu:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-02-05-where-now-for-gears-of-war

Tagi: gears of war Microsoft rod fergusson Xbox Game Studios