Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 08.03.2020 17:46
ps5
7475V

Osoby pracujące z PS5 zachwalają konsolę. Wysoka rozdzielczość w parze z ray tracingiem robią robotę

Deweloper, który pracuje na dev-kicie PlayStation 5 chwali konsolę Sony. Programista jest zachwycony mocą, którą oferują Japończycy.

O PlayStation 5 nadal nie wiemy zbyt dużo - przedstawiciele Sony niechętnie dzielą się informacjami dotyczącymi nowej konsoli Japończyków. W chwili obecnej japońska firma pokazała logo, które będzie używało Sony podczas prezentowania materiałów z PS5.

Jeden z deweloperów pracujący na dev-kicie PS5 oznajmił, że nadchodzący sprzęt Japończyków jest czymś niesamowitym. Według programisty, gry odpalone na konsoli wyglądają obłędnie w rozdzielczości 4K - PS5 jest w stanie "wyprodukować" tekstury w wysokiej rozdzielczości z ogromną ilością szczegółów. 

Dużo pracowaliśmy, aby wykorzystać tekstury o najwyższej możliwej rozdzielczości również na PS4; niemniej jednak, PS5 pozwoli nam na wykorzystanie niesamowitej gęstości Tekselu (małych punktów z teksturami), aż do 4096px/m - co oznacza, że obraz będzie w pełni szczegółowy również w wyższych rozdzielczościach.

Deweloper dodał, że specyfikacja PS5 zadowoli każdego gracza, który oczekuje oficjalnej prezentacji sprzętu. Technologia ray tracing w parze z ogromną mocą konsoli ma zaoferować niezapomniane wrażenia podczas rozgrywki.

Nadal musimy czekać na prezentację nadchodzącego urządzeniu od Sony. Japończycy potwierdzili do tej pory m.in. ultraszybki dysk SSD pozwalający ładować szybko gry i wdrożone do nich poziomy, nowy dźwięk 3D oraz kontroler.

Warto zajrzeć na:

Źródło: videogameschronicle.com

Tagi: dev-kit ps5 sony