Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.03.2020 18:36
PS5 DualShock 5
831V

PS5 może odczytywać alfabet Braille'a. Sony przygotowuje nakładkę do DualShocka 5

PS5 za pomocą specjalnej nakładki przygotowanej do DualShocka 5 może otrzymać funkcję odczytywania alfabetu Braille'a. Sony pracuje nad specjalnym urządzeniem, które powinno w pozytywny sposób wpłynąć na rozgrywkę osobom z wadami wzorku.

Nadal nie otrzymujemy pozytywnych informacji dotyczących PS5 i premiery nowej generacji od Sony, ale systematycznie pojawiają się w Sieci nowe patenty pokazujące drogę, którą chce podążyć japoński producent – kontroler DualShock 5 okaże się ważnym składnikiem dla nowej generacji.

PS5 i alfabet Braille'a?

W Sieci wylądowały szczegóły patentu sprzętu, który może zostać podłączony do kontrolera z PS5. Specjalna przystawka ma trafić na plecy pada i za jego pomocą gracz otrzyma szansę odczytywania niektórych funkcji podczas rozgrywki.

„Przenośne urządzenie” służy do przekazywania użytkownikowi „informacji zwrotnych dotykiem”, a sam panel posiada „wiele elementów dotykowych służących do generowania odpowiednich” sygnałów dotykowych. Taka propozycja mogłaby pomóc graczom w przykładowo odczytywaniu mniejszych tekstów, które są niewidoczne dla osób z wadą wzorku.

Jest to oczywiście wyłącznie patent, który nie musi zostać sfinalizowany, ale jestem przekonany, że taka nakładka zostałaby dobrze odebrana przez wielu graczy.

PS5 DualShock 5 Patent

W temacie next-genów możecie również przeczytać na naszym serwisie:

Źródło: https://www.psu.com/news/potential-dualshock-5-patent-hints-towards-tactile-braille-text-readout/

Tagi: dualshock dualshock 5 playstation 5 ps5 sony