Iza Łęcka Iza Łęcka 27.02.2020 09:52
Hideo Kojima
553V

Hideo Kojima ze stypendium BAFTA. Twórca Death Stranding z wielkim wyróżnieniem

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych postanowiła nagrodzić Hideo Kojimę za jego ogromny wkład w branżę gier. Japończyk otrzyma stypendium, które jest określane jako „najwyższe wyróżnienie” przyznawane przez organizację. Twórca pojawi się na BAFTA Games Awards.

Kathleen Kennedy, Thelma Shoonmaker, Tim Schafer, Joanna Lumley, John Carmack, David Braben OBE, Helen Mirren, Rockstar Games, Julie Walters, Gabe Newell, Peter Molyneux, Vanessa Redgrave, Shigeru Miyamoto oraz Will Wright to niezwykle cenione grono wyróżnione przez akademię. Przyznane stypendia stanowią formę wyróżnienia i nagrody za wybitną pracę w branży filmów, gier oraz telewizji.

Hideo Kojima dołącza do tej plejady gwiazd i 2 kwietnia odbierze swoją nagrodę na BAFTA Games Awards. Japończyk podziękował Brytyjskiej Akademii za wyróżnienie:

„Dziękuję bardzo za tę cenną nagrodę BAFTA Fellowship. Jestem bardzo zaszczycony i chciałbym poświęcić tę chwilę na refleksję nad wieloma poprzednikami, którzy byli przede mną, ponieważ głęboko szanuję ich wkład w rozrywkę, czy to w filmach, telewizji czy grach. Chciałbym również podziękować tym, którzy wspierali mnie przez te wszystkie lata, będę kontynuował moje zaangażowanie w tworzenie nowych i innowacyjnych sposobów, które napędzą świat "zabawy" do przodu.”

Amanda Berry OBE, szefowa BAFTA, podkreśliła, że Kojima dzięki swojej innowacyjnej pracy jest cenionym deweloperem, który zasłużył na najwyższe wyróżnienie przez Akademię.

Nominacje do nagród BAFTA 2020 Games Awards zostaną ogłoszone we wtorek 3 marca. Uroczyste rozdanie nagród zostało zaplanowane na 2 kwietnia w Queen Elizabeth Hall w Londynie – na wydarzeniu na pewno nie zabraknie Hideo Kojimy, który przyjmie nagrodę.

Sprawdźcie także kolejne informacje związane z Death Stranding i Hideo Kojimą:

Źródło: http://www.bafta.org/media-centre/press-releases/hideo-kojima-to-receive-bafta-fellowship-2020

Tagi: bafta Hideo Kojima stypendium