Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.03.2020 19:09
PS5 DualShock 5
3517V

Pad z PS5 odświeży doświadczenie w każdej grze. DualShock 5 z funkcją pełnej personalizacji wibracji

Sony obładowało pada do PS5 różnorodnymi technologiami, które mają w ciekawy sposób wpłynąć na doświadczenie graczy. Najnowszy patent potwierdza, że inżynierowie pozwolą na pełne dostosowanie wibracji pod każdą akcję.

Sony już w ubiegłym roku zdradziło pierwsze szczegóły dotyczące kontrolera do PS5. Firma postawiła na znaną bryłę, która jednak zostanie obładowana licznymi technologiami – wśród nowości znajdują się między innymi haptyczne wibracje oraz adaptacyjne triggery.

PS5 z haptycznymi wibracjami, które zmienią każdą grę?

W Sieci wylądował nowy patent, który precyzuje możliwości haptycznych wibracji zastosowanych w PS5. DualShock 5 otrzyma technologię korygującą poziom stężenia drgań, by deweloperzy mogli dostosować siłę i jakość wibracji w zależności od tytułu oraz akcji na ekranie. Twórcy otrzymają pełną swobodę nad tym elementem kontrolera i przykładowo będą mogli raz wydobyć z urządzenia całą siłę, by po chwili zredukować drżenie i zapewnić graczom spokojniejszą akcję.

Łatwo można sobie wyobrazić odpowiednie zastosowanie funkcji, które bezpośrednio wpłynie na rozgrywkę. Teraz nawet ta sama sytuacja w grze może wywołać inny ruch kontrolera – wszystko zależy od wyborów deweloperów.

Taka propozycja może na pewno zostać odpowiednio wykorzystana przez twórców horrorów – wyobraźcie sobie spokojne drgania podczas przemierzania Raccoon City, by w momencie pojawienia się Nemesisa, pad zafundował grającemu porządnego kopa.

W temacie next-genów możecie również przeczytać na naszym serwisie:

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-dualshock-5-to-correct-haptic-feedback-levels-in-each-title-suggest-patent/

Tagi: dualshock 5 playstation 5 ps5 sony