Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.03.2020 22:30
Ori and the Will of the Wisps bohaterowie
935V

Ori and the Will of the Wisps zostało stworzone przez ponad 80 deweloperów z 43 krajów

Ori and the Will of the Wisps zbiera pozytywne opinie od graczy z całego świata, ale nie oznacza to, że produkcja została przygotowana przez ogromny zespół deweloperów zamkniętych w jednym pokoju. Moon Studios opracowało system, dzięki któremu niemal cała gra została przygotowana zdalnie.

Ori and the Will of the Wisps to kolejna produkcja przygotowana przez Moon Studios, która prezentuje bardzo wysoką jakość. Pierwsza i druga część według Opencritic może pochwalić się ocenami na poziomie 89%, a na Metacritic sytuacja jest podobna – 88% dla „Jedynki” i 91% dla „Dwójki”.

Nie oznacza to, że Ori and the Will of the Wisps zostało przygotowane przez 200-osobową ekipę, która pracuje pod jednym dachem. Moon Studios to dość unikatowe studio, ponieważ ponad 80 deweloperów mieszka w 43 krajach.

Twórcy korzystają z różnych narzędzi do komunikacji, a nawet stworzyli własną technologię, dzięki której każdy może przedstawić, czym teraz się zajmuje i w razie potrzeby zespół może mu pomóc. Moon Studios chce jeszcze rozwinąć technologię, by praca była jeszcze łatwiejsza, jednak jak się okazuje – można stworzyć hit w takich niecodziennych warunkach.

Jest to na pewno ciekawa sytuacja, ponieważ nie często jesteśmy świadkami, by docenione gry były przygotowane w takich warunkach. Twórcy jednak stawiają na otwartość i chcą w taki sposób opracowywać kolejne gry.

Jeżeli interesują Was wiadomości związane z Microsoftem, sprawdźcie także:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-03-10-building-ori-and-the-will-of-the-wisps-with-80-people-working-from-home

Tagi: Moon Studios Ori and the Will of the Wisps Xbox Game Studios