Iza Łęcka Iza Łęcka 09.03.2020 11:22
Hellblade 2 Xbox Series X
880V

Xbox Series X zapewni dedykowany układ audio. Twórcy Hellblade są podekscytowani

Dla Xboksa Series X w parze z wielką mocą Microsoft chce zadbać o szereg technologii, dzięki którym deweloperzy otrzymają większą swobodę projektowania gier. Jedną z takich opcji jest dedykowany układ dźwiękowy, który nie bez powodu jest wychwalany przez twórców Hellblade.

Tylko niektóre gry z aktualnej generacji potrafią zachwycić dźwiękiem tak jak Hellblade. Ninja Theory zadbało o wyjątkowy efekt, który przy odpowiednim sprzęcie grającym czy słuchawkach potrafi zanurzyć gracza w intensywnych doświadczeniach.

Nowa generacja przyniesie twórcom kilka ciekawych usprawnień nawet w temacie audio. Xbox Series X otrzyma dedykowany układ audio. W sprawie urządzenia wypowiedział się Daniele Galante – starszy projektant dźwięku z Ninja Theory– który nie ukrywa, że propozycja Microsoftu jest bardzo ekscytująca.

Xbox Series X otrzyma specjalny układ dźwiękowy, który otworzy przed zespołami tworzącymi gry nieco szersze pole do działania bez bezpośredniego korzystania z mocy konsoli, zapewniając przy tym odpowiednie doznania. Specjaliści od efektów dźwiękowych otrzymają własne narzędzia:

„Otrzymamy dedykowany układ do pracy nad dźwiękiem, co oznacza, że w końcu nie będziemy zmuszeni walczyć z programistami i artystami o pamięć i moc procesora."

"Naprawdę podoba mi się, że Microsoft daje nam więcej narzędzi do poprawy dźwięku i bycia bardziej kreatywnym. W ostatecznym rozrachunku nie chodzi o to, że "chcemy więcej pamięci, bo jesteśmy bardziej cool", chcemy po prostu móc wykonywać naszą pracę bez myślenia o ograniczeniach."

David Garcia – szef dźwięku w studiu – podkreślił, że nigdy wcześniej dźwiękowcy nie mogli liczyć na takie możliwości. Teraz zespoły otrzymają „trochę mocy” dla siebie.

Zapewnienie nowej jakości dźwięku dzięki wykorzystaniu nowocześniejszych zasobów i części konsoli będzie dogodne dla deweloperów. Możliwości na pewno zostaną odpowiednio wykorzystane podczas projektowania Senua's Saga: Hellblade II. Zespół przygotowuje grę już na nową generację, a dźwięk może być jednym z kluczowych aspektów, który znacząco podbuduje nasze wrażenia z rozgrywki.

W temacie next-genów możecie również przeczytać na naszym serwisie:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-series-x-audio/

Tagi: Microsoft Ninja Theory Senua's Saga: Hellblade II xbox series x